Ubezpieczenia:

 1. Jaki zakres ubezpieczenia?

  Finansując samochód w leasingu wymagane będzie jego ubezpieczenie w pełnym zakresie AC + OC.  Wariant ubezpieczenia auto casco w wersji warsztat, bez udziału własnego i redukcji sumy ubezpieczenia. Inne rozszerzenia takie jak auto szyby, rozszerzony assistance, ochrona zniżek, itp. są opcjonalne i od Ciebie zależy jak rozbudowana będzie polisa.


  Maszyny i urządzenia musisz ubezpieczyć w zakresie all risk, czyli w pełnym zakresie dla polis majątkowych. Ubezpieczenie OC jest opcjonalne, często zawierane przy ubezpieczeniach mobilnych maszyn jak koparki czy wózki widłowe.


  Jeśli masz wypracowane zniżki warto uwzględnić to przy obliczaniu ubezpieczenia, leasingodawcy honorują polisy zawierane indywidualnie.

 2. GAP czy warto?

  Jeszcze kilka lat temu trzeba było przekonywać Klientów do zalet ochrony ubezpieczenia GAP, obecnie Klienci sami pytają o ubezpiecznie GAP i jego zakres.


  W przypadku szkody całkowitej (kradzież bądź kolizja) ubezpiecznie GAP dopłaci do wartości początkowej faktury zakupu pojazdu. Dla przykładu samochód kosztował 150 000 zł a w 3 roku nastąpiła szkoda całkowita, ubezpieczyciel określił wartość pojazdu na dzień zdarzenia na 100 000 zł. W tym przypadku do odszkodowania w wysokości 100 000 zł ubezpieczenie GAP dopłaci nam 50 000 zł do wartości początkowej.

 3. Płatność za polisę w ratach

  Jeśli zawrzesz polisę na własną rękę (bo masz zniżki i tak będzie taniej) to większość firm leasingowych oczekuje, że będzie ona opłacona jednorazowo za cały rok z góry. Czasami wyrażają zgodę na płatność w 2 ratach.


  W przypadku ubezpieczeń zawartych za pośrednictwem leasingodawcy możesz liczyć na rozłożenie płatności na 2 lub 4 raty. W przypadku nowych samochodów można zawrzeć polisę wieloletnią (na cały okres umowy leasingu) choć ta nie zawsze jest atrakcyjna uwzględniając jej finansowanie przez firmę leasingową, spłacasz miesięcznie wraz z odsetkami za finansowanie.

 4. Assistance i inne rozszerzenia

  Pomimo, że firma leasingowa wymaga pełnego zakresu ubezpieczenia warto przemyśleć kilka dodatkowych wariantów aby w przyszłości ustrzec się problemów na drodze lub konsekwencji po szkodzie:


  • assistance w wersji rozszerzonej, na terenie Europy, dłuższy czas samochodu zastępczego czy inne benefity, które sprawą że zdarzenie na drodze nie zepsuje Ci dalszej podróży
  • auto szyby, za niewielką dopłatą zabezpieczysz się przed odpryskiem kamienia, a wymiana szyby nie wpłynie na Twoje przyszłe składki AC
  • ochrona zniżek w przypadku szkody
  • samochód zastępczy na czas naprawy pojazdu
  • inne

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem