Leasing

Dlaczego leasing z wysokim wykupem jest opłacalny?

Dlaczego leasing z wysokim wykupem jest opłacalny? Dlaczego leasing z wysokim wykupem jest opłacalny?

Dziś rynek oferuje przedsiębiorcom wiele możliwości finansowania ważnych inwestycji. Jedną z nich jest leasing, chętnie wybierany szczególnie przy zakupie samochodów. W porównaniu do kredytu cechuje się niższymi wymaganiami związanymi z kondycją finansową przedsiębiorstwa. Do tego dostępny jest nawet dla firm dopiero wchodzących na rynek. Planujesz skorzystać z tej opcji? Podpisując umowę leasingową, zapewne będziesz mógł zdecydować się na opcję tzw. wysokiego wykupu. Czym jest i co możesz dzięki temu zyskać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części – skorzystaj z porad specjalistów leasingujesz.pl!

Umowa leasingowa z wysokim wykupem – na czym to polega?

Gdy zaciągasz kredyt decydujesz się na zakup środka trwałego z rozłożeniem płatności na raty. Oznacza to, że po zapłaceniu ostatniej z nich stajesz się jedynym właścicielem finansowanego przedmiotu. Jeśli natomiast tę samą rzecz postanowisz leasingować, dojście do własności będzie tylko opcjonalne. Wystarczy, że zdecydujesz się podpisać umowę leasingową z tzw. wysokim wykupem.


W porównaniu do drugiej dostępnej opcji, czyli leasingu z niską wartością końcową, to rozwiązanie charakteryzuje się przede wszystkim:

  • możliwością oddania leasingodawcy przedmiotu umowy leasingowej po jej zakończeniu (nie w każdej firmie leasingowej),

  • licznymi korzyściami podatkowymi obniżającymi koszty finansowania

  • spłacaniem w ratach jedynie utraty wartości środka trwałego w okresie jego użytkowania.Co możesz zyskać?


To wyjątkowo opłacalne rozwiązanie m.in. dla przedsiębiorców, którzy chcą wziąć w leasing pojazdy. Te środki trwałe stosunkowo szybko tracą na wartości. Po kilku latach sprzedasz je ze sporą stratą a zakup nowych będzie się wiązał z dużym wydatkiem. Do tego w trakcie ich użytkowania będziesz musiał się liczyć z ponoszeniem kosztów eksploatacyjnych.


Jeśli chcesz wziąć leasing i postawisz na wysoki wykup możesz uniknąć powyższych problemów. Do korzyści wynikających z podpisania takiej umowy leasingowej zalicza się m.in.:


  • niskie raty – pozwalające na optymalizację kosztów prowadzenia biznesu,

  • możliwość regularnej wymiany, np. samochodów na nowe,

  • minimalną lub nawet zerową wpłatę wstępną przy podpisywaniu umowy.


Jak widzisz, leasing z wysokim wykupem jest atrakcyjny pod kątem finansowym a do tego zapewnia firmie możliwości rozwoju bez angażowania dużego udziału własnego, zarówno na początku jak i w trakcie spłaty rat.

Jesteś początkującym przedsiębiorcą?

Otwierasz biznes i szukasz atrakcyjnej formy finansowania pierwszych inwestycji, np. zakupu samochodu? Wybór leasingu to dobry pomysł bo w porównaniu do kredytu jest dostępny również dla nowych firm. Do tego nasi specjaliści rekomendują w tym przypadku podpisywanie umów leasingowych z wyższym wykupem.

Dzięki temu zyskasz dostęp do ofert z minimalną lub zerową wpłatą początkową – znajdziesz je korzystając z naszej ankiety porównującej oferty. Do tego możesz liczyć na niskie raty. To atrakcyjne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którzy zazwyczaj mają dość ograniczone środki finansowe.

Dodatkowe korzyści z wysokiego wykupu

Wciąż masz wątpliwości, czy warto skorzystać z tego finansowania? W takim razie mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość – umowa leasingowa z wysokim wykupem zapewnia znaczne korzyści podatkowe! Jeśli planujesz wziąć np. leasing na samochód, zapewne będzie on w formie operacyjnej.

Oznacza to, że:

  • do kosztów uzyskania przychodu w całości zaliczysz miesięczne raty, jak i ewentualną wpłatę wstępną,

  • możesz odliczyć nawet do 100% podatku VAT – w zależności od środka trwałego lub deklaracji o sposobie jego użytkowania.

Pamiętaj, że w tym przypadku leasingu operacyjnego odpisów amortyzacyjnych dokonuje leasingodawca, Twoim kosztem jest każda rata leasingowa.

Potrzebujesz wsparcia? Zapraszamy do kontaktu!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leasingu z wysokim wykupem? Zajrzyj na naszą stronę internetową i skorzystaj z rozbudowanej bazy wiedzy! Zachęcamy także dokontaktu z zespołem ekspertów. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z podpisaniem umowy leasingowej np. na samochód. Możesz również skorzystać z naszej porównywarki aby porównać ze sobą oferty od najlepszych leasingodawców!

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem