Spis treści
- Wpłata własna, inaczej czynsz inicjalny – czym właściwie jest?
- Leasing z pominięciem wpłaty własnej - kiedy to możliwe?
- Co może być przedmiotem leasingu przy 0% czynszu inicjalnym?
- Uproszczona procedura leasingowa a brak wpłaty własnej
- Czy nowe firmy mogą uniknąć czynszu inicjalnego?
- O czym jeszcze warto pamiętać?
- Skontaktuj się z leasingujesz.pl
Ograniczony kapitał jest głównym czynnikiem utrudniającym młodym i małym firmom inwestowanie w rozwój. Zakup za gotówkę np. samochodu czy maszyny jest nieosiągalny. Spore środki finansowe potrzebne są także przy kredycie, do którego uruchomienia niezbędne jest wniesienie wkładu własnego. Na szczęście istnieje alternatywa –- leasing z zerowym czynszem inicjalnym. Jakie są jego plusy i minusy? W poniższym wpisie przybliżą Ci je, specjaliści portalu leasingujesz.pl, na którym znajdziesz porównywarkę leasingową. Sprawdź, czy warto wybrać to finansowanie!
Wpłata własna, inaczej czynsz inicjalny – czym właściwie jest?
Korzystając z produktów kredytowych, w celu sfinansowania firmowych inwestycji, spotkasz się z pojęciem wpłaty własnej. Jest nią określony procent wartości przedmiotu, na który bank udziela kredytu. W leasingu jej odpowiednikiem jest czynsz inicjalny. Zwykle jego wniesienie jest podstawowym warunkiem podpisania umowy z leasingodawcą. Co warte podkreślenia, ma charakter bezzwrotny i wynosi nawet do 45% wartości przedmiotu umowy.
Pieniądze te stanowią zabezpieczenie dla podmiotu udzielającego finansowania. Pomimo tego na rynku można znaleźć oferty z zerowym czynszem inicjalnym. Leasing bez wpłaty własnej jest popularny pośród małych firm. W ich przypadku opłata początkowa stanowi poważne obciążenie finansowe.
Chcesz poznać koszty tego finansowania? Na leasingujesz.pl, znajdziesz kalkulator leasingowy, specjalną porównywarkę, dzięki której będzie to możliwe!
Leasing z pominięciem wpłaty własnej - kiedy to możliwe?
Perspektywa pominięcia wpłaty własnej w leasingu jest atrakcyjna, ale możliwość skorzystania z niej zależy od oferty firmy leasingowej. Każdy leasingodawca stosuje własne kryteria w tym zakresie. Zazwyczaj dostępność tej formy finansowania zależy m.in. od:
-
wartości i rodzaju przedmiotu umowy,
-
sytuacji finansowej przedsiębiorstwa,
-
stażu firmy na rynku.
Chcesz wiedzieć, czy będziesz mógł uniknąć konieczności opłacania czynszu inicjalnego? Umożliwi Ci to porównywarka leasingu. Skorzystaj z kalkulatora, a zespół specjalistów leasingujesz.pl prześwietli rynek i wybierze najlepsze oferty!
Co może być przedmiotem leasingu przy 0% czynszu inicjalnym?
Większość ofert leasingowych z zerowym czynszem inicjalnym dotyczy stosunkowo popularnych środków trwałych.
Zalicza się do nich np.:
-
samochody, w tym ciągniki siodłowe,
-
sprzęt IT i medyczny,
-
drobne maszyny, np. pilarki i frezarki.
To, jakie rzeczy można w ten sposób sfinansować, zależy wyłącznie od leasingodawcy.
Uproszczona procedura leasingowa a brak wpłaty własnej
Jeśli chcesz uniknąć wnoszenia wpłaty własnej w leasingu, musisz liczyć się z koniecznością przejścia pełnej procedury wnioskowania o finansowanie. Jej uproszczona forma zwykle dostępna jest dla ofert z czynszem inicjalnym wynoszącym od 15% wartości środka trwałego. Oznacza to, że podczas składania wniosku, będziesz musiał udokumentować swoją sytuację finansową. Z racji braku zabezpieczenia umowy, leasingodawca musi dokładniej zweryfikować wiarygodność klienta.
Czy nowe firmy mogą uniknąć czynszu inicjalnego?
Z punktu widzenia leasingobiorcy, udzielenie leasingu przy 0% czynszu inicjalnym wiąże się z dużym ryzykiem. Z tego powodu długi staż na rynku zazwyczaj jest podstawowym warunkiem otrzymania finansowania. Młode firmy, w tym start-upy, mogą skorzystać z tej opcji zazwyczaj tylko po zaproponowaniu innej formy zabezpieczenia niż wpłata własna.
O czym jeszcze warto pamiętać?
Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że leasing bez czynszu inicjalnego, choć wydaje się atrakcyjny, ma także pewne wady. Specjaliści leasingujesz.pl zebrali poniżej najważniejsze informacje z nim związane.
Leasing bez wpłaty własnej – plusy:
-
obniżenie początkowych kosztów finansowania,
-
może być korzystny dla firm, które nie planują wykupu przedmiotu umowy,
-
dobre rozwiązanie w przypadku środków trwałych o niższej wartości.
Leasing bez wpłaty własnej – minusy:
-
konieczność przejścia pełnej procedury wnioskowania,
-
wyższa rata i kwota wykupu w porównaniu do ofert leasingowych z wpłatą własną,
-
tylko dla firm o ugruntowanej pozycji na rynku.
Skontaktuj się z leasingujesz.pl
W przypadku usług leasingodawców, wybór konkretnej oferty zależy od potrzeb firmy oraz jej sytuacji. Z tego powodu, przed podjęciem decyzji, powinieneś skorzystać z pomocy specjalistów. Otrzymasz ją na leasingujesz.pl, gdzie znajdziesz specjalny kalkulator. Najlepszy leasing zaproponują Ci nasi doświadczeni doradcy. Skontaktuj się z nimi lub skorzystaj z porównywarki leasingowej.