Leasing

Leasing dla start-up'ów – na jakich zasadach jest możliwy?

Leasing dla start-up'ów – na jakich zasadach jest możliwy? Leasing dla start-up'ów – na jakich zasadach jest możliwy?


Wielu świeżo upieczonych przedsiębiorców ma problem ze znalezieniem źródeł finansowania dla inwestycji. Często prywatne oszczędności są zbyt małe, a banki niechętnie udzielają kredytów startup-om. W takich sytuacjach z pomocą może przyjść leasing dla młodych firm z wielu branż, w tym transportowej. Czy faktycznie łatwo go dostać i na jakich warunkach jest udzielany? Na te pytania odpowiadają eksperci z platformy leasingujesz.pl, udostępniającej porównywarkę leasingową. Sprawdź już teraz, jak znaleźć korzystne finansowanie dla nowego biznesu!

Młodsza firma – wyższe ryzyko?

Niechęć banków do udzielania kredytów młodym firmom i startup-om jest zrozumiała. Instytucje te wnikliwie oceniają ryzyko podpisania umowy kredytowej z klientem. W przypadku działalności gospodarczej, która dopiero pojawiła się na rynku, będzie ono dość wysokie. Oszacowanie przyszłej kondycji finansowej biznesu jest trudne i ma charakter czysto teoretyczny.

Podobnie podchodzą do tego leasingodawcy, lecz w porównaniu do banków mają zazwyczaj dużo niższe wymagania. W efekcie leasing jest dostępny również dla młodych firm, które działają np. dopiero od 3 miesięcy. Co więcej, skorzystają z niego także start-upy, choć liczba ofert dla nich będzie znacznie mniejsza.

Jeśli jesteś zainteresowany takim finansowaniem, użyj naszej porównywarki leasingowej. Jak podkreślają eksperci z leasingujesz.pl, duże ryzyko podpisania umowy z młodym przedsiębiorcą prowadzi do ogromnych różnic w jej warunkach. W efekcie, aby znaleźć korzystny leasing, powinieneś dokładnie prześledzić dostępne na rynku oferty. Możemy Ci w tym pomóc, wyszukując najlepsze finansowanie, dopasowane do Twojej sytuacji.

Potencjalny przedmiot leasingu ma kluczowe znaczenie

Nie bez powodu ten rodzaj finansowania cieszy się ogromną popularnością wśród młodych przedsiębiorców. Jak wynika z badań statystycznych, korzysta z niego aż ok. 71% nowych firm i startup-ów. Wynika to m.in. z:

  • dobrej dostępności leasingu już od pierwszych dni działania biznesu,

  • dużych szans na znalezienie oferty z niskim wkładem własnym, zazwyczaj w zakresie od 5% do 15% wartości przedmiotu umowy leasingowej,

  • możliwości zaliczenia rat i wpłaty początkowej do kosztów prowadzenia firmy,

  • wszechstronności – finansowanie może dotyczyć wielu środków trwałych – zaczynając od samochodów, np. dostawczych dla branży transportowej, przez m.in. specjalistyczne urządzenia medyczne, a kończąc na sprzęcie komputerowym i oprogramowaniu.

Musisz jednak pamiętać, że ocena Twojej sytuacji finansowej nie będzie jedynym kryterium zaproponowanych Ci warunków umowy. Zależą one także od wybranego środka trwałego. Dla przykładu: leasing transportowy dla młodych firm może wiązać się z wkładem własnym wyższym nawet o 10% w stosunku do innych przedmiotów umowy. To kolejny powód, dla którego powinieneś skorzystać z pomocy ekspertów. Dostępna na leasingujesz.pl porównywarka leasingowa, ułatwi Ci wyszukanie korzystnej opcji finansowania, która nie będzie dużym obciążeniem dla budżetu.
Co start’up-y mogą zyskać przez współpracę z leasingujesz.pl?

Jak widzisz, osoby tworzące biznes oparty o startup-y mogą wybrać leasing w celu finansowania inwestycji. To doskonała alternatywa dla zakupów gotówkowych oraz kredytu. Jednak aby tak było, musisz dobrze prześledzić dostępne na rynku oferty i dokonywać wyboru na podstawie ich wnikliwej analizy. Młode firmy powinny postawić na usługi doświadczonych doradców finansowych.

Najlepszych ekspertów znajdziesz w leasingujesz.pl! Korzystając z naszej porównywarki leasingowej, zyskasz szansę na uzyskanie korzystnego finansowania. Współpracując z fachowcami, możesz liczyć m.in. na:

  • dokładną analizę wniosków,

  • rzetelne prześwietlenie rynku w poszukiwaniu najlepszych ofert leasingu (np. transportowego), dopasowanych do sytuacji finansowej Twojej firmy,

  • niski współczynnik odrzuceń wniosków leasingowych, jeśli tylko spełniasz minimalne warunki.

Najlepsze wyjście? Kontakt z doświadczonym specjalistą

Chcesz dynamicznie rozwijać nową firmę czy startup, intensywnie inwestując i zwiększając swoją konkurencyjność? Zamiast drogiego kredytu postaw na korzystny leasing! Skorzystaj z porównywarki leasingowej i wsparcia specjalistów z leasingujesz.pl. Skutecznie pomagamy młodym przedsiębiorcom w znalezieniu najlepszego źródła finansowania. Z nami stawianie pierwszych kroków w biznesie będzie dużo łatwiejsze!

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem