Leasing

Leasing fabryczny – czy warto się na niego decydować?

Leasing fabryczny – czy warto się na niego decydować? Leasing fabryczny – czy warto się na niego decydować?


Wielu przedsiębiorców nie może pozwolić sobie na zakup samochodu na własność. Z tego powodu od lat dużą popularnością cieszą się usługi leasingowe. Jedna z nich, związana z finansowaniem aut, to leasing fabryczny. Czy jest korzystny i czy warto się na niego zdecydować? Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy? Sprawdź, co na ten temat mówią specjaliści z leasingujesz.pl i skorzystaj z ich podpowiedzi!


Czym jest leasing fabryczny?

Niektórzy leasingodawcy specjalizują się tylko w określonej marce samochodów – wtedy mamy do czynienia z leasingiem fabrycznym. Oferty takie znajdziesz bezpośrednio w salonach konkretnych marek. Czy warto z nich skorzystać? Rozwiązanie to ma swoje zalety, ale i wady, które powinieneś znać przed podpisaniem umowy. Pamiętaj także, aby wcześniej sprawdzić propozycje innych leasingodawców. Pomoże Ci w tym porównywarka leasingowa, którą znajdziesz na stronie leasingujesz.pl.

Zalety i wady leasingu fabrycznego

Jedną z najważniejszych zalet leasingu fabrycznego jest wysoka dostępność przedmiotów umowy. Jednak rozwiązane to uchodzi za korzystne głównie z racji ekspresowej weryfikacji wniosku leasingowego. Po jego złożeniu można szybko podpisać umowę i otrzymać kluczyki do samochodu.

Niestety rozwiązanie to ma także sporo wad, które sprawiają, że oferujące je podmioty często są nisko oceniane.


Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • wątpliwe zapisy w umowach,

  • brak jasnych reguł w zmianach wysokości rat,

  • obarczanie leasingodawcy stratami przy sprzedaży samochodu.


Wątpliwe zapisy w umowach leasingu fabrycznego

Absurdalnie wysokie opłaty czy kary pozornie błahe problemy – z tym spotyka się wiele osób korzystających z leasingu fabrycznego. Do tego normą jest nieprecyzyjne wyjaśnianie kwestii rozliczania kontraktów zakończonych przed czasem. Nierzadko okazuje się, że wcześniejsza spłata nie będzie korzystna dla leasingobiorcy.

Aby się przed tym uchronić, zdaj się na wsparcie specjalistów finansowych. Warto w tym celu skorzystać z porównywarki leasingowej, którą znajdziesz na leasingujesz.pl. Zespół ekspertów wyszuka dla Ciebie atrakcyjne oferty finansowania zakupu auta i dokładnie zweryfikuje umowę.


Niejasne reguły zmiany wysokości rat

Standardem w branży leasingowej jest uzależnianie wysokości rat od stawki WIBOR, ale nie w leasingu fabrycznym. Podwyżki przy wzroście stopy procentowej są pewne, natomiast obniżki przy jej spadku już nie. Leasingodawcy często unikają określania zasad, jakimi kierują się w takich przypadkach.


Dodatkowe koszty po zakończeniu leasingu fabrycznego

Najbardziej krytykowaną praktyką jest obarczanie leasingodawcy stratami przy zbyciu pojazdu. To koszt całkowicie losowy. Auto oddane po zakończeniu umowy leasingu fabrycznego zostanie wystawione na sprzedaż. Jeśli nabywca zapłaci za nie mniej niż wynosi wartość rynkowa, różnicę tę pokryje były leasingobiorca. W efekcie przed podpisaniem umowy trudno określić, czy finansowanie będzie korzystne.Jakich kosztów należy się spodziewać?

Jeśli planujesz skorzystanie z leasingu fabrycznego, musisz się przygotować na koszty dodatkowe.


Do najważniejszych należą:

  • czynsz inicjalny,

  • odsetki,

  • opłata po przekroczeniu limitu kilometrów oraz za różne usługi dodatkowe.


Do tego dochodzą koszty, o których leasingodawcy niechętnie informują klientów. Uważne czytanie umowy przed jej podpisaniem to absolutna podstawa. Najlepszym wsparciem jest tutaj porównywarka leasingu. Warto z niej skorzystać, ponieważ dowiesz się, czy zaprezentowana przez dealera oferta faktycznie będzie atrakcyjna. Typową praktyką jest np. kuszenie niskim oprocentowaniem i jednocześnie windowanie składki za polisę GAP. Zdarza się także m.in. odbieranie różnych rabatów na wyposażenie dodatkowe auta czy gratisowego, dodatkowego kompletu opon.

Dlaczego warto skorzystać z usług leasingujesz.pl?

Jak widzisz, jest wiele czynników mających wpływ na atrakcyjność tego rodzaju finansowania. Jeśli liczysz na korzystne rozwiązanie, skorzystaj z porównywarki leasingowej i pomocy specjalistów z leasingujesz.pl. Dlaczego warto? Wyszukamy dla Ciebie najlepsze oferty leasingu fabrycznego i dopasujemy je do indywidualnych potrzeb. Zadbamy również o bezpieczeństwo, dokładnie weryfikując umowę. W wielu przypadkach proponujemy nisko oprocentowane finansowanie z polisą GAP nawet 3-krotnie tańszą niż u dealera!

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem