Leasing

Leasing kampera – na jakich zasadach jest to możliwe?

Leasing kampera – na jakich zasadach jest to możliwe? Leasing kampera – na jakich zasadach jest to możliwe?


Od wielu lat w Polsce rośnie sprzedaż kamperów, która swoje rekordy bije właśnie teraz, w dobie pandemii. Nic w tym dziwnego. Pojazdy te są symbolem wolności, możliwości podróżowania oraz nocowania w dowolnym miejscu bez względu na okoliczności. Niestety luksus posiadania „domu na kołach” ma swoją cenę. Nowe auta tego typu kosztują setki tysięcy złotych, a i używane nieźle trzymają swoją wartość. Na szczęście istnieje ciekawa alternatywa dla zakupu za gotówkę: leasing kampera. Sprawdź już teraz, dlaczego jest tak korzystny i na jakich zasadach działa!


Kamper jako przedmiot leasingu

Pomiędzy rokiem 2017 a 2019 doszło do podwojenia liczby sprzedanych w Polsce kamperów – z 337 do 724 sztuk. W przypadku pojazdów używanych w powyższym okresie jest to wzrost z 1147 do 1365 sztuk. Okazuje się, że statystyczne aż 9 na 10 nowych pojazdów tego typu jest kupowanych przez przedsiębiorców. W zdecydowanej większości firmy decydują się na leasing kamperów. Z czego to wynika?

Przede wszystkim z wysokich cen. Przy zakupie kampera w salonie trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu od około 200 do nawet 400 tysięcy złotych. Choć przedsiębiorcy zazwyczaj kupują te auta w celu ich późniejszego wynajmu, próg wejścia w biznes staje się niezwykle wysoki. Popularność usług leasingodawców nie będzie więc kwestią przypadku. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne, o czym możesz przekonać się już teraz, korzystając z porównywarkileasingowej na stronie leasingujesz.pl!

Leasingowanie kampera? Więcej korzyści niż może się wydawać!

W porównaniu do zakupu za gotówkę największą zaletą skorzystania z oferty leasingowej jest brak konieczności posiadania dużych środków finansowych. Wpłata wstępna średnio wynosi od 10% do 20% wartości kampera. Korzystając z naszej porównywarki, możesz znaleźć korzystny leasing z niższym niż średni czynszem inicjalnym.

Kupujesz taki pojazd w celu jego wynajmowania? Usługa ta zwykle ma charakter sezonowy, a więc największe zainteresowanie ofertą przypada na wiosnę, lato i początki jesieni. Tutaj pojawia się kolejna zaleta umowy leasingowej, czyli możliwość skorzystania ze zmiennych rat. Opłata miesięczna rośnie w sezonie, a spada poza nim. Harmonogram takich spłat możesz swobodnie ustalać z leasingodawcą.

Jednak na tym nie koniec zalet leasingu kampera, które sprawiają, że jest to korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorcy.


Do innych należy zaliczyć:

  • możliwość odliczenia podatku VAT (limit kosztów wynosi 150 000 zł),

  • brak wpływu na zdolność kredytową,

  • uproszczoną procedurę wnioskowania o finansowanie,

  • stosunkowo niewielkie wymagania dotyczące sytuacji finansowej leasingobiorcy,

  • możliwość zwrócenia auta leasingodawcy po zakończeniu umowy lub wykupu na własność,

  • ochronę przed zajęciem komorniczym – leasingowany pojazd formalnie jest własnością firmy leasingowej.


Warto dodać, że jeśli zdecydujesz się na operacyjny leasing kampera, do kosztów zaliczysz całą ratę oraz czynsz inicjalny. Skorzystaj z porównywarki na stronie leasingujesz.pl, aby już teraz poznać wszystkie korzyści wynikające z podpisania umowy leasingowej!