Leasing

Leasing konsumencki – czy opłaca się na niego decydować?

Leasing konsumencki – czy opłaca się na niego decydować? Leasing konsumencki – czy opłaca się na niego decydować?

Niegdyś usługi leasingodawców były kierowane tylko do przedsiębiorców. Dziś dostęp do nich mają także klienci indywidualni planujący zakup samochodu. To tzw. leasing konsumencki, często uznawany za dobrą alternatywę dla kredytu. Czy faktycznie tak jest i opłaca się na niego zdecydować? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu – zapraszamy do lektury! Jeśli już teraz chcesz poznać koszty finansowania, skorzystaj z kalkulatora leasingowego na Leasingujesz.pl.

 

Leasing konsumencki – kluczowe informacje, umocowanie prawne

W Polsce przedsiębiorcy mają dostęp do usług leasingodawców od 2001 roku. Praktycznie od razu rozwiązanie to stało się niezwykle popularne. Firmy zyskują możliwość finansowania zakupu środków trwałych bez angażowania dużych pieniędzy, korzystając przy tym z ulg podatkowych. Osoby osiągające dochody z innego źródła, niż działalność gospodarcza, uzyskały do nich dostęp, dopiero w 2011 roku. Wtedy to, w wyniku „I ustawy deregulacyjnej”, pojawiło się pojęcie leasingu konsumenckiego.

Początkowo cieszył się on znikomą popularnością, a i niewielu leasingodawców miało w swojej ofercie taką opcję. Dziś sytuacja diametralnie się zmienia. Coraz więcej osób widzi w tym rozwiązaniu świetną alternatywę dla zakupu samochodu na kredyt. Często uznaje się, że leasing konsumencki to najtańszy sposób finansowania auta.

Jesteś ciekaw, jakie koszty generuje? Wypełnij ankietę leasingową na Leasingujesz.pl i skorzystaj ze specjalnego kalkulatora. Nasi specjaliści wyszukają najlepsze oferty i przygotują zestawienie!


Główne wyróżniki leasingu konsumenckiego

Biorąc pod uwagę formalności, leasing konsumencki jest w zasadzie taki sam, jak odpowiednik dedykowany przedsiębiorcom. Oznacza to, że:

 

  • pojazd kupuje leasingodawca, będąc jego właścicielem przez cały okres obowiązywania umowy,

  • leasingobiorca uzyskuje prawo do korzystania z samochodu, opłacając w zamian miesięczne raty,

  • w przeciwieństwie do kredytu podpisanie umowy leasingowej wiąże się z bardzo niską lub nawet zerową wpłatą początkową i pod tym kątem jest najtańszym rozwiązaniem,

  • po spłaceniu zobowiązania finansowego klient musi wykupić pojazd.

 

Pamiętaj, że osoba nieprowadząca działalności gospodarczej, traci prawo do ulg podatkowych. Są one dostępne tylko dla przedsiębiorców korzystających z tego finansowania. Co ważne, obecnie obejmuje ono w zasadzie jedynie samochody. Plusem jest natomiast fakt, że może to być zarówno nowy, jak i używany pojazd.
Leasing konsumencki vs. kredyt – co trzeba wiedzieć?

Rosnąca popularność tego finansowania wynika z jego wielu istotnych zalet. W porównaniu do kredytu leasing konsumencki cechuje się m.in.:

 

  • uproszczonymi formalnościami – zwykle wystarczy wypełnienie wniosku leasingowego oraz przedstawienie dowodu osobistego i wyciągu z konta potwierdzającego dochody za ostatnie 3 miesiące,

  • mniejszymi wymaganiami związanymi ze zdolnością kredytową,

  • niską ratą,

  • możliwością dopasowania warunków finansowania do potrzeb – m.in. pod kątem wysokości wpłaty wstępnej.

 

Finansowanie to jest świetnym sposobem na regularne wymienianie auta. Gdy umowa dobiegnie końca, oddajesz je leasingodawcy, a następnie podpisujesz kolejny kontrakt na nowy pojazd.

Chcesz znaleźć najtańszy leasing konsumencki? Kalkulator leasingowy dostępny na naszej stronie bardzo Ci w tym pomoże – skorzystaj z niego już dziś!

 

Kalkulator leasingu konsumenckiego

Pamiętaj, że na rynku działa wielu leasingodawców proponujących różne warunki finansowe. Znalezienie najtańszego leasingu konsumenckiego wymaga więc dokładnego prześwietlenia różnych ofert. W tym celu najlepiej skorzystaj z kalkulatora leasingowego na Leasingujesz.pl. Wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić ankietę lub skontaktować się z nami. Na tej podstawie zespół specjalistów prześwietli dostępne na rynku oferty. Następnie wybierze najlepsze i przygotuje dla Ciebie zestawienie!

 

Zapraszamy na stronę leasingujesz.pl

Zainteresowała Cię możliwość zakupu samochodu w leasingu konsumenckim, ale chcesz dowiedzieć się o nim więcej? Mnóstwo wartościowych informacji na jego temat znajdziesz w naszej Bazie Wiedzy – już teraz zajrzyj na Leasingujesz.pl. Czeka tam również na Ciebie specjalny kalkulator leasingowy. Z naszą pomocą znajdziesz najtańszą ofertę na sfinansowanie auta!

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem