Leasing

Leasing konsumencki na samochód

Leasing konsumencki na samochód Leasing konsumencki na samochód

Jeszcze do niedawna leasing był formą nabycia maszyn i pojazdów dostępną wyłącznie dla przedsiębiorców. Ze względu na korzystne uwarunkowania podatkowe wielu właścicieli firm, zamiast kupować środek trwały ze środków własnych lub wspierać się kredytem, korzysta z ofert firm leasingowych. Od pewnego czasu opcja ta dostępna jest także dla klientów indywidualnych, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Wyjaśniamy, czym charakteryzuje się finansowanie konsumenckie, jakie są jego najważniejsze zalety i jak wykorzystać kalkulator leasingowy, by znaleźć najlepszą ofertę.

Czym jest leasing konsumencki?

Produkt określany często jako leasing na osobę prywatną lub bez działalności gospodarczej dostępny jest w ofercie większości czołowych banków oraz instytucji finansowych. Zakłada on, że konsumenci indywidualni – podobnie jak przedsiębiorcy – w zamian za stałą, miesięczną ratę mogą zyskać dostęp do nowego lub używanego samochodu na czas obowiązywania umowy. Kolejne podobieństwo ofert konsumenckich i tych dla przedsiębiorców dotyczy opcji wykupu. Również osoba prywatna może, po zapłaceniu ostatniej raty, przenieść na siebie całkowite prawo własności do pojazdu, w zamian za kwotę stanowiącą ułamek jego wartości.

Dla kogo jest kalkulator leasingowy konsumencki?

Ofertę finansowania dla osoby prywatnej z całą pewnością powinni wziąć pod uwagę klienci, którzy z różnych powodów nie chcą ponosić sporego, jednorazowego wydatku na kupno nowego lub maksymalnie kilkuletniego pojazdu. Kalkulator leasingowy konsumencki będzie również przydatnym narzędziem dla każdego, kto poszukuje tańszej i łatwiejszej alternatywy dla kredytu samochodowego lub gotówkowego z przeznaczeniem na zakup auta. Uproszczona procedura, oferowana przez wiele funkcjonujących na rynku firm, umożliwia otrzymanie pozytywnej decyzji dotyczącej finansowania także tym konsumentom, którzy nie mają odpowiedniej zdolności, aby ubiegać się o kredyt w banku.

Osobną kategorię ofert w kalkulatorach leasingowych konsumenckich stanowią propozycje dla zadłużonych, z negatywną historią w BIK, KRD czy BIG, a nawet dla klientów z komornikiem. Niektóre firmy zaproponują umowę również w takiej sytuacji, trzeba jednak liczyć się z wyższymi wymogami i droższymi kosztami całego przedsięwzięcia.

Jakie zalety i wady ma leasing dla osoby prywatnej?

Zacznijmy nietypowo, bo od wad: leasing konsumencki ma w zasadzie jedno podstawowe ograniczenie. Jest nim oczywiście brak możliwości odliczenia raty od podatku dochodowego, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy. Oprócz tego taka forma finansowania postrzegana jest jako korzystna, a jej najważniejsze zalety to m.in.:

  •   możliwość pozyskania nowoczesnego auta w zamian za miesięczną ratę, 
  •   opcja wykupienia pojazdu po zakończeniu umowy za ułamek jego wartości, 
  •   mniej formalności niż w przypadku ubiegania się o kredyt w banku, 
  •   łatwy w obsłudze kalkulator leasingowy, pozwalający porównywać poszczególne oferty, 
  •   możliwość otrzymania leasingu nawet przy braku zdolności, 
  •   duża dostępność podmiotów udzielających finansowania, 
  •   ubezpieczenie i serwis samochodu bez zbędnych formalności. 

Kalkulator leasingowy konsumencki – sprawdź najlepsze oferty!

Rosnąca popularność leasingu dla osób prywatnych powoduje, że do swojej oferty włącza go coraz większa liczba instytucji. To, która z nich zaoferuje Ci najkorzystniejsze warunki, możesz bardzo łatwo sprawdzić, wykorzystując nasz kalkulator. Po wpisaniu podstawowych informacji porównamy dla Ciebie dostępne propozycje, abyś mógł wybrać najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb, indywidualną ofertę leasingową na samochód bez działalności gospodarczej.

Nie musisz już marnować czasu i pieniędzy na wyprawy do banków i porównywanie poszczególnych ofert. Z nami szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu znajdziesz swój idealnie dopasowany leasing konsumencki i załatwisz wszystkie niezbędne formalności. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami produktów finansowych, dlatego nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo zawieranych transakcji. Sprawdź nasz kalkulator leasingowy i przekonaj się, jakie to proste! 

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem