Leasing

Leasing maszyn i urządzeń – sprawdź, co warto wiedzieć

Leasing maszyn i urządzeń – sprawdź, co warto wiedzieć Leasing maszyn i urządzeń – sprawdź, co warto wiedzieć

Rozwój wielu firm wiąże się z koniecznością regularnego inwestowania w specjalistyczny sprzęt. Choć zazwyczaj jest bardzo drogi, dziś brak odpowiedniego kapitału to żadna przeszkoda w jego zakupie. Z pomocą przychodzi leasing maszyn i urządzeń, którego koszt wyliczysz już teraz, korzystając z naszego kalkulatora leasingowego. Jednak zanim zdecydujesz się na to finansowanie, powinieneś wiedzieć, czego może dotyczyć i na jakich warunkach jest udzielane. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie – zapraszamy do lektury!


Kto może być leasingobiorcą maszyn i urządzeń?

Niezależnie od rodzaju biznesu, jeśli potrzebujesz specjalistycznego wyposażenia, leasing będzie dla Ciebie. Z finansowania tego skorzysta każdy przedsiębiorca, również właściciel małej, jednoosobowej działalności gospodarczej. Leasingodawcy podpisują umowy z przedsiębiorstwami działającymi m.in. w branży:


 • budowlanej,

 • związanej z obróbką różnych materiałów z wykorzystaniem sterowanych komputerowo maszyn,

 • gastronomicznej,

 • spożywczej,

 • poligraficznej,

 • przemysłowej,

 • rolniczej

i wielu innych.


Korzystając z leasingu, możesz sfinansować zakup nawet specjalistycznych urządzeń medycznych. Zastanawiasz się, dlaczego warto? Finansowanie to, w porównaniu do kredytu, jest łatwiej dostępne z racji stosunkowo niewielkich wymagań leasingodawców. Ważną zaletą są również niskie koszty – zajrzyj na leasingujesz.pl, skorzystaj z kalkulatora leasingowego i poznaj je już teraz!
Jakie urządzenia i maszyny można leasingować?

Zgodnie z przepisami przedmiotem umowy leasingowej mogą być dowolne środki trwałe. Oznacza to, że przy leasingu sfinansujesz zakup każdego rodzaju maszyny czy urządzenia. Co ważne, może to być sprzęt zarówno nowy, jak i używany.


Przykładowe warunki finansowania

Ważną zaletą leasingowania maszyn czy urządzeń są duże możliwości dopasowania warunków umowy do potrzeb. Zazwyczaj leasingodawcy proponują:


 • możliwość wyboru stałej lub zmiennej stopy procentowej,

 • uproszczoną procedurę wnioskowania o finansowanie – zwykle przy przedmiotach umowy o wartości do 800 tys. zł,

 • okres finansowania nawet do 84 miesięcy,

 • możliwość rozliczania w PLN lub EUR,

 • czynsz inicjalny w kwocie do 45% wartości przedmiotu umowy – na rynku dostępne są też oferty z zerową wpłatą własną.


Oczywiście powyższe warunki to tylko przykład, gdyż każdy leasingodawca ustala je we własnym zakresie. Z tego powodu najlepiej skorzystaj z naszego kalkulatora, aby poznać koszt leasingu maszyn. Specjaliści leasingujesz.pl, przygotują zestawienie ofert dopasowanych do Twoich potrzeb i możliwości!


O co najczęściej pytają przedsiębiorcy?

Na koniec mamy dla Ciebie kilka ważnych informacji, o które często pytają osoby korzystające z usług leasigujesz.pl.

Po pierwsze, wcześniejsze zakończenie umowy leasingu maszyny czy urządzenia jest możliwe. W takim przypadku musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami w razie chęci skorzystania z wykupu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, gorąco zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Drugie, często pojawiające się, pytanie dotyczy minimalnego czasu funkcjonowania firmy na rynku. Zazwyczaj jest to 6 miesięcy, ale niektórzy leasingodawcy podpisują umowy nawet z przedsiębiorcami rozpoczynającymi działalność. Jeśli dopiero otworzyłeś biznes i interesuje Cię leasing maszyn, z pomocą przyjdzie kalkulator dostępny na naszej stronie. Skorzystaj z niego, a znajdziemy oferty dopasowane do Twojej sytuacji!

Ostatnie z popularnych pytań związane jest z możliwością leasingowania urządzeń kupowanych za granicą. Jest to możliwe w ramach procedury WNT, czyli Wewnątrzwspólnotowego Nabycia Towaru. Podstawowym wymogiem do skorzystania z niej jest sprowadzenie sprzętu do Polski, w czym także możemy Ci pomóc


Dlaczego warto zgłosić się do leasingujesz.pl?

Jeśli jesteś zainteresowanym leasingiem maszyn lub urządzeń, postaw na wsparcie ekspertów z branży. Zgłaszając się do leasingujesz.pl, otrzymasz kompleksową pomoc w tym zakresie. Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora leasingowego. Przygotujemy przejrzyste zestawienie ofert od leasingodawców wraz z dokładnym wykazem kosztów. Nasi specjaliści pomogą Ci na każdym etapie ubiegania się o finansowanie, jak i później, po podpisaniu umowy. Skontaktuj się z nami już dziś!

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem