Leasing

Leasing motocykli – czy to w ogóle możliwe?

Leasing motocykli – czy to w ogóle możliwe? Leasing motocykli – czy to w ogóle możliwe?


Dostęp do nowoczesnych środków transportu jest podstawą funkcjonowania większości biznesów. Zwykle są nimi samochody, ale niektóre przedsiębiorstwa chętnie korzystają również z jednośladów. Skutery i motocykle są popularne m.in. w gastronomii, gdzie wykorzystuje się je do rozwożenia posiłków. Czy wiesz, że pojazdy te, podobnie jak auta, można leasingować? Poznaj zalety tego finansowania i dowiedz się, jak jest rozliczane. Skorzystaj z porad ekspertów, z portalu leasingujesz.pl, na którym znajdziesz kalkulator i porównywarkę leasingu!


Zastanawiasz się nad leasingiem motocykla? Słusznie!

Pogłębiający się problem korków w miastach sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w skutery i motocykle. Stanowią świetną alternatywą dla samochodów, gdyż pozwalają sprawnie przemieszczać się po zatłoczonych ulicach, a do tego są tańsze w utrzymaniu. Oczywiście ich zakup wiąże się z dużym, jednorazowym wydatkiem.

Czy z tego powodu zastanawiasz się nad leasingiem jednośladu? Bardzo słusznie! To ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu unikniesz konieczności angażowania dużego kapitału. Jednocześnie podpisanie umowy leasingowej wiąże się z licznymi korzyściami podatkowymi. Finansowanie to jest przy tym świetną alternatywą dla kredytu, tańszą i dużo łatwiejszą w uzyskaniu.

Chcesz już teraz sprawdzić, jakie koszty generuje leasing motocykla? Kalkulator na leasingujesz.pl, dostarczy Ci takich informacji. Skorzystaj z naszej oferty – pomożemy Ci w znalezieniu najlepszego finansowania.


Kto może być leasingobiorcą motocykla?

Jeśli źródłem Twoich dochodów jest działalność gospodarcza, będziesz mógł wziąć leasing na motocykl.


Oferty leasingodawców kierowane są m.in. do:

  • właścicieli spółek cywilnych, jawnych, komandytowych oraz z o.o.,

  • osób fizycznych prowadzących firmy.


Z finansowania tego mogą skorzystać również rolnicy, w tym ci rozliczający się ryczałtowo. W porównaniu do kredytu jest ono dostępne nawet dla przedsiębiorców dopiero rozpoczynających działalność. Jeśli szukasz ofert dla nowego biznesu, skontaktuj się z nami lub skorzystaj z kalkulatora i porównywarki leasingu na leasingujesz.pl!


Leasing motocykla – główne zalety

Wspomniana wcześniej łatwa dostępność sama w sobie jest dużą zachętą do skorzystania z leasingu na motocykl.


Jednak zalet tego rozwiązania jest o wiele więcej, a spośród najważniejszych należy wymienić:

  • minimum formalności, opcja wnioskowania online i szybkie decyzje związane z przyznaniem finansowania,

  • możliwość rozłożenia spłaty zobowiązania nawet na 60 miesięcy,

  • niski lub nawet zerowy czynsz inicjalny, finansowanie do 100% wartości przedmiotu umowy,

  • zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych z leasingiem,

  • brak wpływu na zdolność kredytową przedsiębiorstwa,

  • możliwość wykupu motocykla po zakończeniu umowy na korzystnych warunkach.


Oprócz powyższych zalet istotne jest również to, że w leasing możesz wziąć zarówno nowy, jak i używany jednoślad.


Zasady rozliczania leasingu motocykla

Jeśli zdecydujesz się na leasingowanie motocykla, musisz pamiętać o nowych zasadach rozliczania podatku VAT. Jak podkreślają specjaliści portalu leasingujesz.pl, wysokość odliczeń zależy od sposobu użytkowania jednośladu. Pełną kwotę daniny odliczysz tylko wtedy, gdy pojazd wykorzystujesz wyłącznie do celów służbowych. Jeśli używasz go również prywatnie, będzie to maksymalnie 50%.

Musisz także wiedzieć o różnicach w rozliczaniu przedmiotu umowy, zależnie od rodzaju leasingu, który może być operacyjny lub finansowy. W obu do kosztów zaliczysz wydatki eksploatacyjne i związane z ubezpieczeniem. W pierwszej z nich dochodzi do tego czynsz inicjalny i cała rata leasingowa. Z kolei w drugiej tylko część odsetkowa raty oraz amortyzacja.

Dostępna na stronie porównywarka leasingu pozwoli Ci szybko sprawdzić, które rozwiązanie jest dla Ciebie korzystniejsze!


Skorzystaj z pomocy specjalistów leasingujesz.pl i sprawdź, ile możesz zyskać

Jak widzisz, leasingowanie jednośladu to świetna alternatywa zarówno dla zakupu gotówkowego, jak i na kredyt. Aby przekonać się o tym, ile dokładnie zyskasz na tym finansowaniu, już dziś skorzystaj z usług leasingujesz.pl. Dzięki porównywarce i kalkulatorowi szybko znajdziesz najlepszą ofertę leasingu motocykla. Nasi specjaliści pomogą Ci w jej dopasowaniu do potrzeb i załatwieniu formalności – zapraszamy do kontaktu!

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem