Leasing

Leasing na sprzęt rolniczy – kluczowe informacje

Leasing na sprzęt rolniczy – kluczowe informacje Leasing na sprzęt rolniczy – kluczowe informacje


Prowadzisz gospodarstwo rolne i zależy Ci na stałym utrzymywaniu jego wysokiej konkurencyjności oraz wydajności? W takim razie musisz liczyć się z regularnym inwestowaniem w nowoczesne maszyny rolnicze. Niestety niektóre z nich kosztują nawet setki tysięcy złotych i większości rolników nie stać na to, aby kupować je za gotówkę. Na szczęście z pomocą przychodzi leasing – będący korzystną formą finansowania i świetną alternatywą dla drogiego kredytu. Sprawdź już teraz, kto i na jakich warunkach może podpisać umowę leasingową. Skorzystaj z podpowiedzi ekspertów firmy leasingujesz.pl!

Kto może być potencjalnym leasingobiorcą?

Pierwszą ważną zaletą tego typu finansowania jest szeroka dostępność. Leasing sprzętu rolniczego to rozwiązanie nie tylko dla osób mających działalność rolną i będących płatnikami VAT. Zgodnie z przepisami, gospodarstwo mogą prowadzić również tzw. ryczałtowcy, którzy do celów podatkowych zamiast numerem NIP posługują się PESEL-em. Leasingodawcy dysponują ofertami także dla nich.

Co ważne, zawsze uzyskujesz możliwość wyboru pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym. Nie będziesz także ograniczany co do rodzaju maszyn. Do tego leasingodawcy chętnie kupują zarówno sprzęt nowy, jak i używany – w tym sprowadzany z zagranicy. Jeśli chcesz już teraz poznać koszty, skorzystaj z porównywarki leasingowej na stronie internetowej leasingujesz.pl. Nasi eksperci znajdą dla Ciebie korzystną ofertę!

Rodzaje sprzętu rolniczego jako potencjalnego przedmiotu leasingu

Gospodarstwo rolne to pojęcie ogólne i niezwykle szerokie. Rolnicy mogą się zajmować zarówno uprawami roślin, jak i hodowlą zwierząt. Każdy z tych rodzajów działalności wykorzystuje specjalistyczny sprzęt. Tutaj mamy kolejną dobrą informację – w leasingu możesz sfinansować praktycznie każdą maszynę rolniczą.

W efekcie mogą to być m.in.:

  • pojazdy – ciągniki, kombajny, ładowarki czy beczkowozy,

  • sprzęty dodatkowe, niezbędne do pracy w polu – sieczkarnie, brony, pługi, opryskiwacze czy agregaty siewne,

  • przyczepy,

  • urządzenia wykorzystywane przy hodowli zwierząt, np. roboty udojowe.

Co ważne, leasing na maszyny rolnicze nie musi oznaczać konieczności ich wykupu na własność po zakończeniu umowy. W opcji operacyjnej zyskujesz takie prawo, ale możesz też oddać sprzęt leasingodawcy i np. podpisać kontrakt na kolejny, fabrycznie nowy. Dostępna na naszej stronie porównywarka leasingowa ułatwi Ci podjęcie korzystnej decyzji – skorzystaj z tej szansy już dziś!
Zasady leasingowania

Zainteresowała Cię ta opcja finansowania sprzętu potrzebnego do rozwoju gospodarstwa rolnego? Pamiętaj, że jeśli liczysz na korzystny leasing maszyn rolniczych, musisz dokładnie przyjrzeć się warunkom proponowanym przez leasingodawcę. Te zależą od wielu czynników i dotyczą m.in.:

  • wysokości pierwszej wpłaty, czyli tzw. czynszu inicjalnego – od 5% do nawet 45%, ale można również znaleźć oferty 0%,

  • okresu finansowania – zazwyczaj do 72 miesięcy, natomiast minimalny czas to 6 miesięcy w leasingu finansowym i 40% normatywnego okresu amortyzacji sprzętu rolniczego w opcji operacyjnej,

  • formy rat – równe, malejące lub sezonowe,

  • waluty rozliczeniowej.

Dużą zaletą korzystania z takiego finansowania maszyn rolniczych są odliczenia podatkowe. To dzięki nim podpisanie umowy leasingowej może być bardzo korzystne. Jednak ulgi zależą od rodzaju wybranego leasingu: operacyjnego lub finansowego.


Leasing operacyjny

Leasing finansowy

Odpisy amortyzacyjne

leasingodawca

leasingobiorca

Podatek VAT

płacony z każdą ratą

uiszczany z góry po podpisaniu umowy

Koszty uzyskania przychodu

czynsz inicjalny oraz całość raty

tylko odsetkowa część rat


Co ważne, rolnik może dokonać odpisu VAT-u do kwoty 12 tysięcy złotych.

Tak duże rozbieżności sprawiają, że przed podpisaniem umowy powinieneś skonsultować się ze specjalistami. Na stronie leasingujesz.pl znajdziesz porównywarkę leasingową i skorzystasz z profesjonalnego wsparcia naszych ekspertów!

Fachowe wsparcie potrzebne od zaraz?

Jak widzisz, wybór tego finansowania to świetny sposób na unowocześnienie gospodarstwa. Jeśli szukasz korzystnego leasingu sprzętu rolniczego, skontaktuj się z nami. Możesz również użyć porównywarki leasingowej, dostępnej na stronie leasingujesz.pl. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę i pomożemy w załatwieniu formalności. Możemy też pochwalić się niskim poziomem odrzuceń wniosków. Zainteresowany? Zapraszamy!

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem