Leasing

Leasing samochodu ciężarowego

Leasing samochodu ciężarowego Leasing samochodu ciężarowego

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku aut  osobowych, wśród przedsiębiorstw popularny stał się również leasing samochodu ciężarowego, którego oferty znajdziesz i porównasz, korzystając z naszego kalkulatora i pomocy specjalistów. Stawiając na to rozwiązanie, Twoja firma może wyposażyć się w potrzebną flotę pojazdów w ramach korzystnego, elastycznego finansowania. Dzięki naszemu wsparciu otrzymasz zestawienie najkorzystniejszych, dopasowanych do potrzeb ofert, co ułatwi Ci, dokonanie trafnego wyboru. Sprawdź już teraz, dlaczego rozwiązanie to jest opłacalne!

Leasing samochodu ciężarowego – dlaczego się opłaca?

Opisywany sposób finansowania zakupu pojazdu ciężarowego cieszy się dużą popularnością z wielu względów. Pierwszą i najważniejszą jest z pewnością jego duża dostępność - mogą z niego skorzystać nawet firmy dopiero rozpoczynające swoją działalność, w tym startup-y. Co ważne, wymagania leasingodawców są znacznie mniejsze niż np. w przypadku kredytów samochodowych. Dzięki tej formie finansowania przedsiębiorca nie musi wydawać jednorazowo dużej kwoty na zakup - wystarczy na atrakcyjnych warunkach wziąć samochody ciężarowe w leasing, z zerową lub bardzo niską wpłatą wstępną i spłacać je w ratach.

Kolejnym aspektem wartym odnotowania jest duża elastyczność tego rozwiązania. Warunki umowy można w dużym zakresie dopasowywać do indywidualnych potrzeb tak, aby finansowanie było korzystne i nie obciążało nadmiernie budżetu. Korzystając z naszej pomocy, możesz zdecydować się na nowy lub używany samochód, które również są chętnie kupowane przez leasingodawców. Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby przedsiębiorców i pomagamy im dopasować okres finansowania  i jego warunki do możliwości oraz planów.

Koszty, z jakimi wiąże się leasing pojazdu ciężarowego, można rozłożyć nawet na 72 miesiące, więc nie będą one dotkliwe dla firmy, a pozwolą na bezpieczny, spokojny rozwój oraz prowadzenie ambitnych inwestycji i tym samym zwiększanie konkurencyjności na rynku. Warto wspomnieć także o korzyściach podatkowych, które są dużo większe niż w przypadku np. kredytów bankowych. Ponadto tego typu forma finansowania nie ma wpływu na zmniejszenie zdolności kredytowej przedsiębiorstwa.Leasing pojazdu ciężarowego – finansowy a operacyjny

Finansowa wersja leasingu charakteryzuje się tym, że objęte umową samochody ciężarowe wlicza się do majątku leasingobiorcy, a co za tym idzie, to w zakresie jego obowiązków znajduje się ponoszenie opłat amortyzacyjnych. To jedna z zasadniczych różnic, ponieważ w przypadku opcji operacyjnej zajmuje się tym leasingodawca, który pozostaje właścicielem auta przez cały okres obowiązywania umowy. Bardzo istotna jest także kwestia związana z podatkiem VAT. Trzeba zapłacić go bowiem jednorazowo, najczęściej podczas dokonywania spłaty pierwszej raty. Do kosztów uzyskania przychodu leasingobiorca może doliczyć wydatki eksploatacyjne oraz część odsetkową raty. Tym, co wyróżnia finansowy leasingu pojazdu ciężarowego, jest fakt, iż po uregulowaniu ostatniej raty przedmiot umowy staje się własnością leasingobiorcy.

W opcji operacyjnej podatek VAT jest naliczany stopniowo do każdej spłacanej raty. W tym przypadku można je w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu razem z wpłatą wstępną, czynszem inicjalnym. W przeciwieństwie do leasingu finansowego na zakończenie umowy nie trzeba decydować się na wykup pojazdów - wystarczy oddać je leasingobiorcy. W pewnym stopniu ma to więc cechy wynajmu długoterminowego. Możliwość wykupu auta jest więc w tym przypadku opcjonalna i zależna od warunków konkretnej umowy.

Zapraszamy do współpracy z naszą firmą! Oferujemy klientom kompleksowe, profesjonalne wsparcie w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty leasingu samochodu ciężarowego. Wystarczy, że w specjalnym formularzu określisz swoje potrzeby, wymagania i możliwości, a w krótkim czasie zaprezentujemy odpowiednio dopasowane, najlepsze na rynku propozycje. Odpowiedzialny będzie za to zespół doświadczonych ekspertów z branży. Jeśli zdecydujesz się na to finansowanie, pomożemy Ci w załatwieniu formalności i zapewnimy wsparcie w całym okresie obowiązywania umowy.

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem