Leasing

Leasing w branży metalowej – co warto wiedzieć?

Leasing w branży metalowej – co warto wiedzieć? Leasing w branży metalowej – co warto wiedzieć?


W Polsce od lat obserwujemy duże zainteresowanie leasingiem, kojarzonym głównie z autami. Jednak przedmiotem umowy leasingowej może być również wiele innych środków trwałych. Zalicza się do nich m.in. maszyny i urządzenia przeznaczone dla przedsiębiorstw działających w różnych sektorach gospodarki. Jedną z nich jest branża metalowa, dla której leasing często bywa bardzo korzystny. Prowadzisz firmę związaną z szeroko pojętymi metalami i chciałbyś skorzystać z atrakcyjnego leasingu? W poniższym wpisie znajdziesz sporo informacji na ten temat. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć i wypróbuj porównywarkę leasingową w naszym serwisie leasingujesz.pl!


Koszty produkcji metali wciąż rosną

Biorąc pod uwagę całą polską gospodarkę, branżę metalową uznaje się za stabilną i dobrze rozwiniętą. Obecnie związanych jest z nią ponad 45 tysięcy przedsiębiorstw, z których większość to małe i średnie firmy. Choć jest perspektywiczna i może być bardzo dochodowa, tak dziś wymaga kosztownych inwestycji.


Wynika to ze stale rosnących kosztów produkcji metali. Mamy bowiem do czynienia z pogłębiającym się niedoborem specjalistów na rynku pracy. Do tego dochodzi mocna konkurencja oraz nacisk na automatyzację, zgodnie z założeniami idei „Przemysłu 4.0”. Wszystko to sprawia, że firmy z branży metalowej muszą inwestować w nowoczesny i zwykle drogi sprzęt.


Na szczęście dziś brak wystarczających środków finansowych przestaje być ograniczeniem. Planując zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń, możesz postawić na leasing. Chcesz już teraz dowiedzieć się, ile kosztuje i dlaczego warto z niego skorzystać? Na stronie leasingujesz.pl czeka na Ciebie porównywarka leasingowa. To kalkulator, dzięki któremu poznasz koszty tego finansowania i znajdziesz najlepsze oferty od leasingodawców!
Branża metalowa a leasing

Dziś modernizacja linii produkcyjnej firmy z branży metalowej obejmuje głównie zakup maszyn CNC. To sterowane numerycznie urządzenia gwarantujące wysoką precyzję obróbki metalu. Przyspieszają pracę, automatyzują ją, a do tego pozwalają na podniesienie jakości gotowego produktu.


Sprzęt tego typu może być przedmiotem leasingu tak jak i wszystkie inne środki trwałe wykorzystywane w takich przedsiębiorstwach. Korzystając z leasingu, możesz więc wyposażyć zarówno halę produkcyjną, jak i np. przestrzeń biurową, kupując sprzęt komputerowy.


Jak pokazują statystyki, firmy z branży metalowej chętnie inwestują zarówno w nowe urządzenia CNC, jak i te pochodzące z rynku wtórnego. Jeśli interesują Cię modele używane, również będziesz mógł skorzystać leasingu. Niektórzy leasingodawcy są zainteresowani nawet sprzętem mającym 10 lat – warto więc z tego efektywnie korzystać.


Pamiętaj, że na stronie leasingujesz.pl czeka na Ciebie porównywarka leasingu. Korzystając z kalkulatora, możesz już teraz sprawdzić szacowane koszty takiego finansowania. Wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić dostępną na stronie ankietę lub skontaktować się z nami!


Z czego wynika popularność leasingu w branży metalowej?

Jak pokazują statystyki, leasingowanie maszyn i urządzeń dla branży metalowej cieszy się coraz większą popularnością. Co sprawia, że przedsiębiorcy tak chętnie wybierają leasing? Kalkulator dla tego finansowania, który znajdziesz na naszej stronie, pokaże Ci pierwszy tego powód – korzyści finansowe.


Jednak zalet jest więcej, a do najważniejszych należy zaliczyć:

  • zwykle niższe raty w porównaniu do kredytu,

  • łatwy dostęp do finansowania i szybkie decyzje związane z jego przyznaniem,

  • brak wpływu na zdolność kredytową,

  • minimum formalności, szczególnie przy uproszczonej procedurze wnioskowania,

  • możliwość inwestowania w specjalistyczne maszyny i urządzenia bez dużego kapitału,

  • elastyczność, m.in. pod kątem wysokości rat i długości trwania umowy leasingowej,

  • korzyści podatkowe.


Potrzebujesz specjalisty od leasingu? Zgłoś się do leasingujesz.pl!

Chcesz w pełni wykorzystać potencjał leasingu i finansować zakup maszyn czy urządzeń dla branży metalowej na dobrych warunkach? Skorzystaj z pomocy specjalisty firmy leasingujesz.pl! Wypełniając formularz w porównywarce leasingowej, dokładnie wskażesz swoje potrzeby. Na tej podstawie zespół pracowników wyszuka dla Ciebie najlepsze oferty od leasingodawców, dopasowane do potrzeb. Zapewniamy także kompleksowe wsparcie związane z procedurą wnioskowania o finansowanie. Już dziś skorzystaj z kalkulatora lub zatelefonuj i dowiedz się więcej!

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem