Leasing

Leasing zwrotny – czy to się opłaca?

Leasing zwrotny – czy to się opłaca? Leasing zwrotny – czy to się opłaca?

W środkach trwałych wykorzystywanych przez Twoją firmę jest zamrożone sporo pieniędzy? Czy wiesz, że możesz je uwolnić i przeznaczyć na ważne inwestycje lub podreperowanie budżetu w okresie trudnym dla przedsiębiorstwa? Oczywiście sprzedając je stracisz możliwość korzystania z nich ale istnieje ciekawa alternatywa – tzw. leasing zwrotny. Może być niezwykle korzystny również dla Ciebie! Sprawdź już tera, czym są takie oferty leasingowe dla firm i jakie są ich najważniejsze zalety.

Na czym polega leasing zwrotny?

W przypadku leasingu zwrotnego leasingodawca najpierw odkupuje od swojego klienta środki trwałe. Efektem takiej transakcji jest oczywiście prawna zmiana właściciela ale przedsiębiorca nadal może korzystać ze swojego majątku. Od tego momentu będzie go leasingował opłacając każdego miesiąca ratę ustaloną przy podpisywaniu umowy.

Jeszcze do niedawna rozwiązanie to cieszyło się w Polsce niewielką popularnością. Sytuację tę zmieniła trwająca pandemia, która zmusiła przedsiębiorców do poszukiwania oszczędności i nowych źródeł finansowania. Oferty leasingu zwrotnego dla firm mogą być korzystne i często są traktowane jako ciekawa alternatywa dla kredytu bankowego. Co ważne, przedsiębiorca może korzystać z wszystkich typowych dla umów leasingowych przywilejów finansowych. Są one szczególnie atrakcyjne w opcji leasingu operacyjnego.


Jakie korzyści za sobą niesie?


Rosnąca liczba ofert z leasingiem zwrotnym pokazuje, że firmy coraz bardziej są nim zainteresowane. Niewątpliwie może być on bardzo korzystny gdyż:


  • zależnie od wybranej opcji, pozwala zaliczyć część lub całość rat do kosztów prowadzenia działalności,

  • nie obniża zdolności kredytowej,

  • pozwala na uwolnienie pieniędzy zamrożonych w środkach trwałych,

  • pomimo sprzedaży środków trwałych uzyskuje się prawo do swobodnego korzystania z nich,

  • sprzedane aktywa można wykupić po spłaceniu ostatniej raty a przy wyborze zwrotnego leasingu finansowego automatycznie uzyskuje się własność do leasingowanego przedmiotu po zapłacie ostatniej raty.Co może być przedmiotem leasingu zwrotnego?


Jeśli interesuje Cię korzystny leasing zwrotny musisz tylko mieć środki trwałe podlegające odpisom amortyzacyjnym. Oczywiście najbardziej opłacalne jest sprzedanie i późniejsze leasingowanie rzeczy o dużej wartości. Z tego powodu największą popularnością cieszą się nieruchomości oraz różnego rodzaju specjalistyczne maszyny przemysłowe. Jednak finansowanie to może dotyczyć również m.in.:


  • floty samochodów osobowych lub dostawczych,

  • maszyn budowlanych,

  • specjalistycznych urządzeń technicznych,


i wielu innych rzeczy. Jeśli prowadzisz firmę i szukasz ofert korzystnego leasingu zwrotnego zajrzyj na stronę leasingujesz.pl. Skorzystaj z naszej porównywarki. Znajdziemy dla Ciebie finansowanie dopasowane do indywidualnych potrzeb.


Leasing zwrotny a wymogi firm leasingowych


Jesteś zainteresowany korzystnym leasingiem zwrotnym dla firmy i chcesz przyjrzeć się bliżej ofertom firm leasingowych? W takim przypadku będziesz musiał się liczyć z bardzo zróżnicowanymi wymaganiami. Dobrym tego przykładem są umowy leasingowe gdzie leasingodawca ma odkupić samochód. Przedsiębiorca może się spotkać z określonym maksymalnym czasem od daty zakupu pojazdu, w którym będzie mógł skorzystać z finansowania. Firmy leasingowe mogą zwracać również uwagę m.in. na wielkość przedsiębiorstwa, jego przychody, zdolność kredytową i wiele innych kryteriów.

To kolejny powód, dla którego powinieneś skorzystać z porównywarki znajdującej się na stronie leasingujesz.pl. Prześwietlimy wiele ofert z rynku i znajdziemy leasing zwrotny, którego warunki będą najlepiej dopasowane do sytuacji Twojej firmy.

Szukasz specjalistów od leasingu?

Zainteresowała Cię możliwość odmrożenia pieniędzy zainwestowanych w środki trwałe? Więcej na temat leasingu  dowiesz się, korzystając z Bazy Wiedzy dostępnej na stronie leasingujesz.pl! Możesz również skontaktować się z naszymi pracownikami, pomożemy Ci w znalezieniu korzystnych ofert finansowania dla firm. Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem w branży leasingowej. Zaproponujemy Ci rozwiązanie finansowe, dzięki któremu uwolnisz środki finansowe.

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem