Leasing

Leasingowanie aut elektrycznych – czy to opłacalne?

Leasingowanie aut elektrycznych – czy to opłacalne? Leasingowanie aut elektrycznych – czy to opłacalne?


Obecnie już nie tylko przedsiębiorcy i rolnicy, ale coraz częściej także osoby prywatne chętnie decydują się na auta w leasingu. To efekt m.in. łatwej dostępności tego typu finansowania oraz wielu korzyści majątkowych wynikających z jego wyboru. Jednak czy będzie on korzystny także w przypadku samochodów elektrycznych? Choć pojazdy te są ekologiczne, to jednocześnie relatywnie drogie w zakupie. Sprawdź już teraz, czy w takiej sytuacji wybór leasingu jest opłacalny. Możesz również od razu wyliczyć koszty, korzystając z porównywarki leasingowej na stronie internetowej leasingujesz.pl.

Leasing auta elektrycznego a niezbędne formalności

Pod kątem formalnym, korzystanie z leasingu na auta elektryczne wygląda identyczne, jak przy modelach spalinowych. Musisz poprawnie wypełnić wniosek leasingowy i wraz z wymaganymi dokumentami wysłać go leasingodawcy. Gdy zostanie zaakceptowany, zwykle po paru dniach otrzymujesz kluczyki do nowego samochodu. Cała procedura trwa nieco dłużej, jeśli zdecydujesz się na pojazd z rynku wtórnego, co wynika m.in. z konieczności wynajęcia rzeczoznawcy.

Pamiętaj, aby przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę, dokładnie prześledzić propozycje wielu firm. Warunki umów proponowanych przez leasingodawców mogą się od siebie znacząco różnić. Liczysz na korzystny leasing auta elektrycznego? Skorzystaj z porównywarki leasingowej na leasingujesz.pl oraz wsparcia naszych doświadczonych ekspertów. Dziś większość formalności załatwisz online, w czym możemy Ci pomóc. Zajmiemy się także wnikliwym prześwietleniem ofert, wyborem najlepszej z nich i dopasowaniem jej do Twoich potrzeb!

Koszty leasingowania pojazdów elektrycznych

Biorąc pod uwagę przedsiębiorców, jedną z największych zalet podpisania umowy leasingowej jest uzyskanie prawa do odliczenia VAT-u. Leasing samochodów elektrycznych również jest korzystny pod tym kątem – pomimo że auta te są drogie. Przy pojazdach spalinowych do kosztów uzyskania przychodu zaliczysz maksymalnie 150 tysięcy złotych. Jeśli zdecydujesz się na model zasilany prądem, z wyłączeniem hybrydy, kwota ta wzrasta już do 225 000 zł.

Musisz jednak pamiętać o tym, że:

  • 100% podatku VAT odliczysz wtedy, gdy pojazd wykorzystujesz wyłącznie służbowo,

  • jeśli auto służy Ci zarówno w firmie, jak i do celów prywatnych, kwota odliczenia zmniejsza się aż o 50%,

  • z odliczeń podatkowych nie mogą korzystać osoby prywatne.

Chcesz już teraz poznać dokładne koszty leasingu samochodu elektrycznego? Z pomocą przyjdzie Ci nasza porównywarka leasingowa – skorzystaj z niej już dziś!

 

 

Dodatkowe korzyści z leasingu samochodu elektrycznego

Jednak to nie koniec zalet, które sprawiają, że leasing aut elektrycznych może być bardzo opłacalny. Do innych, równie istotnych korzyści należy zaliczyć:

  • możliwość rezygnacji z wykupu – dzięki temu unikniesz problemów ze sprzedażą pojazdów, a do tego będziesz mógł regularnie „odświeżać” flotę w swojej firmie,

  • oszczędności wynikające z ekonomicznej eksploatacji silnika zasilanego prądem – w połączeniu z niskimi ratami koszty utrzymania takiego samochodu mogą okazać się wyjątkowo niskie,

  • pozytywny wpływ na wizerunek przedsiębiorstwa – podpisanie umowy leasingowej na pojazd elektryczny to duży krok w stronę ochrony środowiska, a firmy proekologiczne cieszą się ogromnym zaufaniem na rynku,

  • możliwość poruszania się buspasami, dzięki czemu unikniesz stania w długich korkach, jak i korzystania z darmowego postoju w wielu miejskich strefach parkowania.

Wybór najlepszej oferty? Skorzystaj z fachowego wsparcia

Jak widzisz, zakup nowoczesnego auta elektrycznego w leasingu wiąże się z licznymi korzyściami. Co więcej, obecnie rozwiązanie staje się coraz bardziej opłacalne – z uwagi na obowiązujące przepisy. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z naszymi ekspertami! Chętnie pomożemy Ci w znalezieniu i wyborze najlepszej oferty, a do tego w załatwieniu wszystkich formalności! Wnikliwie sprawdzimy, czy Twoja firma spełnia kryteria niezbędne do uzyskania finansowania. Jeśli tak będzie, pozytywne rozpatrzenie wniosku stanie się praktycznie formalnością. Zajrzyj w międzyczasie na naszą stronę leasingujesz.pl, gdzie znajdziesz porównywarkę leasingową oraz rozbudowaną Bazę Wiedzy!

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem