Pożyczka

Oferty leasingu – jak je porównywać?

Oferty leasingu – jak je porównywać? Oferty leasingu – jak je porównywać?

Leasingodawcy aktywnie konkurują w przygotowywaniu propozycji finansowania różnych środków trwałych. Jeśli chcesz skorzystać z opcji leasingu powinieneś dokładnie prześledzić jak najwięcej z nich. Ponadto aby leasing był dla Ciebie korzystny trzeba też odpowiednio wybrać jego rodzaj. Samodzielna analiza rynku jest trudna, czasochłonna i wymaga sporego doświadczenia. Z pomocą przychodzi porównywarka leasingowa. Dzięki niej możesz szybko porównać oferty leasingu konsumenckiego i dla firm. Sprawdź jak i dlaczego warto jej używać!

Wypróbuj porównywarkę leasingową

Z doświadczenia wiemy, że również osoby od dawna korzystające z leasingu mają niekiedy kłopot z analizą wariantów tego typu finansowania. Wynika to z faktu, że oferty leasingowe, zarówno konsumenckie, jak i przypisane firmom, teoretycznie wyglądają bardzo podobnie. Główne różnice tkwią oczywiście w szczegółach. Niestety ich błędna ich analiza może sprawić, że finansowanie okaże się kosztowne.

Zamiast samodzielnie weryfikować wszystkie propozycje wypróbuj porównywarkę leasingową. Znajdziesz ją u nas – już teraz zajrzyj na stronę z ankietą leasingową. Zastanawiasz się jak porównać oferty leasingu konsumenckiego lub dla firm? Przede wszystkim trzeba:

 • ustalić podstawowe kryteria, warunki umowy,

 • wybrać rodzaj finansowania,

 • dokładnie określić co ma być przedmiotem leasingu.


Jakie kryteria należy uwzględnić?

Jeśli prowadzisz firmę zacznij od wyboru pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym. Polecamy zapoznanie się z Bazą Wiedzy dostępną na naszej stronie internetowej. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat obu rodzajów finansowania. W przypadku osób prywatnych, nieprowadzących działalności, jedyną opcją jest leasing konsumencki. Możesz z niego skorzystać głównie w przypadku zakupu nowego auta w salonie.

Aby porównać ze sobą wiele ofert leasingowych, musisz określić kilka kryteriów, które pomogą Ci w podjęciu słusznej decyzji. Ustal przede wszystkim:

 • czy chcesz dojść do własności środka trwałego – opcja z wykupem lub bez niego,

 • jaka jest maksymalna kwota wpłaty wstępnej,

 • na ile rat chcesz rozłożyć finansowanie,

 • jakim podatkiem VAT są objęte przedmioty umowy leasingowej.Jeden przedmiot leasingu – kilkanaście ofert

Pamiętaj, że wielu leasingodawców specjalizuje się w finansowaniu konkretnych środków trwałych. Oznacza to, że aby skorzystać z porównywarki leasingowej musisz wcześniej dokładnie określić ich rodzaj. Oferty leasingu dla firm mogą dotyczyć m.in. zakupu:

 • samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych,

 • przyczep i naczep,

 • specjalistycznych maszyn budowlanych lub przemysłowych,

 • sprzętu komputerowego, wyposażenia biurowego i oprogramowania,

 • urządzeń medycznych,

 • nieruchomości.

Pamiętaj, że im bardziej precyzyjnie określisz swoje potrzeby tym skuteczniejsze będą wyniki porównania. Korzystając z porównywarki leasingowej otrzymasz wiele ofert dla konkretnego przedmiotu leasingu. Tak rozbudowane zestawienie ułatwi Ci wybór tej najlepszej!


Sprawdź wszystko bez wychodzenia z domu!

Jeśli tylko chcesz, możesz zwrócić się z prośbą o pomoc do agentów i porównać przygotowane przez nich oferty leasingu. Jednak jest to rozwiązanie niewygodne a do tego wymagające od Ciebie dużej wiedzy. Porównywarka leasingowa pozwoli Ci zweryfikować wiele propozycji finansowania bez wychodzenia z domu! Wystarczy, że wypełnisz formularz online, dostępny na naszej stronie internetowej leasingujesz.pl. Za przygotowanie zestawienia ofert leasingu konsumenckiego lub dla firm odpowiadają najlepsi specjaliści. Przeanalizują oni Twoje potrzeby, rzetelnie prześwietlą rynek i przedstawią optymalne propozycje. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem wiodących firm leasingowych w Polsce.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?

Wiesz już jak porównać ze sobą oferty leasingowe i dlaczego warto korzystać z porównywarki. Jeśli jednak nadal masz kłopot z wyborem konkretnego leasingu możesz zgłosić się do nas. Tworzymy zespół ekspertów, który zawsze służy wsparciem. Pomożemy Ci w znalezieniu korzystnego finansowania, dopasowanego do aktualnych potrzeb. Zadzwoń do nas lub wyślij e-mail! Zachęcamy też do zapoznania się z Bazą Wiedzy dostępną na naszej stronie internetowej. Znajdziesz tam wiele przydatnych wskazówek i rzetelnych informacji nt. umów leasingowych.

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem