Pożyczka

Poprawne złożenie wniosku leasingowego – dlaczego to takie ważne?

Poprawne złożenie wniosku leasingowego – dlaczego to takie ważne? Poprawne złożenie wniosku leasingowego – dlaczego to takie ważne?

 Uzyskanie korzystnego finansowania w postaci leasingu dla firm jest w większości przypadków dużo łatwiejsze niż przy kredytach bankowych. W zależności od przedmiotu umowy część przedsiębiorców kwalifikuje się do tzw. uproszczonej procedury weryfikacyjnej. Pomimo tego zawsze powinieneś podejść rzetelnie do kwestii złożenia wniosku leasingowego. Sprawdź już teraz dlaczego jest to tak ważne. Zapoznaj się z poradami ekspertów z naszej firmy leasingujesz.pl!

Czy jakość wniosku leasingowego wpływa na decyzję?

Jeśli liczysz na pozytywną weryfikację wniosku leasingowego musisz poważnie podejść do jego przygotowania. Pamiętaj, że dla leasingodawców kwestie formalne są tak samo ważne jak wynegocjowanie korzystnych dla siebie warunków umowy leasingu.

Z tego względu powinieneś przede wszystkim:

  • dokładnie wypytać firmę udzielającą finansowania o formalności,

  • od razu dostarczyć komplet wymaganych dokumentów,

  • upewnić się, że poprawnie wypełniłeś wniosek leasingowy – sprostowanie ewentualnych błędów często okazuje się bardzo trudne.

Oczywiście leasingodawcy biorą także pod uwagę wiele innych kryteriów podejmując decyzję o ewentualnym podpisaniu umowy. Procedura udzielania finansowania jest prosta np. wtedy gdy przedmiotem leasingu są samochody. Jeśli natomiast potrzebujesz drogich lub nietypowych środków trwałych, chociażby maszyn przemysłowych, wymagania będą dużo większe.

Z tego powodu najlepiej zdaj się na pomoc fachowców. Nasza firma leasingujesz.pl dokładnie przeanalizuje sytuację Twojego przedsiębiorstwa. Dzięki wsparciu specjalistów prawidłowo wypełnisz wniosek leasingowy i dostarczysz kluczowe dokumenty. Oprócz tego pomożemy Ci znaleźć korzystny leasing!Firmy leasingowe a różnice we wnioskach

Teoretycznie wnioski leasingowe są do siebie bardzo podobne. Ilość niezbędnych do podania informacji zależy m.in. od przedmiotu leasingu oraz tego pod jaką procedurę weryfikacyjną podlega leasingobiorca. Firmy udzielające tego finansowania często jednak mają indywidualne wymagania.

Mogą one wynikać m.in. z:

  • możliwości ubiegania się o finansowanie przez internet, np. dane są pobierane z bazy BIK po uzyskaniu zgody od klienta,

  • branży, w jakiej specjalizuje się przyszły leasingobiorca,

  • indywidualnych oczekiwań leasingodawcy związanych np. z ryzykiem podpisania kontraktu z konkretnym przedsiębiorcą.

Może się zdarzyć, że do uzyskania korzystnych warunków umowy leasingowej będziesz musiał podać cenne dla Twojej firmy dane, którymi nie chcesz się dzielić. Jednak takich niespodzianek możesz uniknąć – po prostu skorzystaj z naszego kalkulatora leasingu. Nasi eksperci również chętnie wyszukają dla Ciebie oferty z uproszczoną procedurą wnioskowania!

Liczba składanych wniosków – jakie to ma znaczenie?

Aby umowa leasingu była korzystna, powinieneś najpierw dokładnie prześledzić dostępne na rynku oferty. Określ swoje potrzeby i przeanalizuj szanse na otrzymanie finansowania w konkretnej firmie. Wysyłając wiele wniosków leasingowych jednocześnie zmniejszasz prawdopodobieństwo ich pozytywnego rozpatrzenia.

Takie działanie wzbudza też u leasingodawcy obawy czy podpisanie kontraktu z klientem będzie bezpieczne. To kolejny powód, dla którego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. Pracownicy leasingujesz.pl przeanalizują Twoje wnioski, pomogą w ich uzupełnieniu i wybiorą ten, który da największą szansę na otrzymanie leasingu.

Przedmiot leasingu a rodzaj wniosku

Wiele różnic we wnioskach leasingowych wynika z tego jaki przedmiot leasingu Cię interesuje. Zależnie od potrzeb możesz kwalifikować się do tzw. uproszczonej lub standardowej procedury ubiegania się o finansowanie. Leasingodawcy określają swoje wymagania na podstawie analizy ryzyka podpisania umowy z klientem. Im jest ono wyższe, tym więcej informacji i dokumentów będziesz musiał dostarczyć.

Dowiedz się więcej

Jak widzisz, poprawne przygotowanie wniosku leasingowego ma znaczący wpływ na jego pozytywną weryfikację. Co więcej, zanim go prześlesz, musisz przeanalizować dostępne na rynku oferty. Dokumenty powinieneś wysłać do leasingodawcy, u którego masz największe szanse na uzyskanie finansowania. Możemy Ci w tym pomóc! Skorzystaj z naszej porównywarki ofert i skontaktujsię z zespołem leasingujesz.pl. Znajdziemy dla Ciebie korzystny leasing i pomożemy w załatwieniu formalności. Możemy pochwalić się ponad 90 procentową skutecznością w pozytywnej weryfikacji wniosków leasingowych!

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem