Pożyczka

Pożyczka leasingowa dla rolników pod dotacje unijne – jak to działa?

Pożyczka leasingowa dla rolników pod dotacje unijne – jak to działa? Pożyczka leasingowa dla rolników pod dotacje unijne – jak to działa?

Z racji formy rozliczania dotacji unijnych korzystający z nich rolnicy mają problem ze wzięciem w leasing urządzeń i maszyn rolniczych. Sytuacja ta zachęciła leasingodawców to poszerzenia ofert, czego owocem jest tzw. pożyczka leasingowa. Stanowi świetną alternatywę dla kredytu i jeśli jesteś ciekaw, z jakimi kosztami się wiąże, skorzystaj z porównywarki na leasingujesz.pl. Zapoznaj się także z poniższym artykułem, w którym znajdziesz garść najważniejszych informacji o tym typie finansowania!


Jak sfinansować zakup urządzeń i maszyn rolniczych?

Teoretycznie właściciele gospodarstw rolnych mają wiele możliwości finansowania urządzeń czy maszyn rolniczych. Niestety z racji wysokich cen sprzętu, zwykle nie mogą pozwolić sobie na zakup za gotówkę. Alternatywa to kredyt, ale obecnie jest on wyjątkowo kłopotliwy. Banki mają wysokie wymagania względem klientów. Przyszli kredytobiorcy muszą wykazać się dobrą zdolnością kredytową i przejść przez gąszcz uciążliwych formalności.

Atrakcyjniejszym rozwiązaniem będzie leasing maszyny rolniczej, jednak dla niektórych rolników jest on niedostępny. Jego otrzymanie utrudnia korzystanie z dotacji unijnych na zakup urządzeń do gospodarstwa rolnego. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest wzięcie pożyczki leasingowej. Chcesz wiedzieć, czy będzie atrakcyjna również dla Ciebie? Użyj porównywarki na leasingujesz.pl i skorzystaj z naszej oferty!


Dotacje z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – kto może z nich skorzystać? Co można dzięki nim sfinansować?

Każdego roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) publikuje harmonogramy naboru wniosków na unijne dotacje. W efekcie zakres obszarów rolnictwa objętych dofinansowaniem nieustannie się zmienia. Obecnie jednym z ważniejszych programów wsparcia jest „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Na dodatkowe pieniądze mogą liczyć rolnicy:


  • specjalizujący się w produkcji prosiąt, bydła mięsnego lub mleka krowiego,

  • inwestujący w systemy do nawadniania,

  • wdrażający innowacje związane m.in. ze zwiększaniem skali produkcji i podniesieniem jej jakości.


W ramach tego programu oferowane jest od 100 do nawet 900 tysięcy złotych dotacji. Pieniądze te można przeznaczyć na zakup maszyn i urządzeń rolniczych, jednak tracąc tym samym dostęp do leasingu. Dlaczego pomimo tak dużego wsparcia finansowego jest to problem i rolnicy decydują się na pożyczki leasingowe?
Pożyczka leasingowa pod dotację – dlaczego wielu rolników się na nią decyduje?

Głównym powodem dużego zainteresowania pożyczkami leasingowymi pod dotację jest forma rozliczania się z ARiMR. Aby rolnik otrzymał pieniądze z unijnych funduszy, najpierw musi kupić maszyny i urządzenia rolnicze. Leasing nie ma w tym przypadku zastosowania, ponieważ to firma leasingowa jest formalnie właścicielem danego przedmiotu. Kredyty są z kolei zbyt drogie, a zakup za gotówkę nieosiągalny, szczególnie dla właściciela mniejszego gospodarstwa.

Wszystko zmienia się w przypadku pożyczki leasingowej, pierwotnie stworzonej z myślą o unijnych dotacjach. Korzystający z niej rolnik otrzymuje środki na zakup niezbędnego sprzętu. Gdy stanie się jego właścicielem, wnioskuje do ARiMR o wypłatę z unijnych funduszy. Pieniądze te może przeznaczyć na spłatę części swojego zobowiązania finansowego.

Pożyczka leasingowa jest udzielana na podobnych warunkach jak leasing maszyny rolniczej. Łatwo ją uzyskać, formalności są ograniczone do minimum, a koszty finansowania zwykle stosunkowo niewielkie. Możesz poznać je już teraz, korzystając z porównywarki na leasingujesz.pl lub poprzez kontakt z nami!


Jakich dokumentów potrzeba, aby dopełnić formalności?

Proste procedury ubiegania się o finansowanie to jedna z ważniejszych zalet pożyczki leasingowej pod dotację. Starając się o nią, oprócz prawidłowo wypełnionego wniosku, zwykle będziesz musiał dostarczyć:


  • wniosek o pożyczkę i dokumenty dot. gospodarstwa (np. dzierżawy czy dopłat bezpośrednich),

  • pełną specyfikację techniczną maszyny lub urządzenia rolniczego,

  • umowę związaną z dofinansowaniem unijnym.


Zgłoś się do leasingujesz.pl! Obsłużymy Cię kompleksowo

Jeśli chcesz możliwie najkorzystniej sfinansować zakup maszyn lub urządzeń rolniczych korzystając z unijnej dotacji, zgłoś się do nas! Na leasingujesz.pl czeka na Ciebie porównywarka leasingu. Zespół specjalistów prześwietli oferty leasingodawców i zaproponuje najlepsze opcje dla pożyczki leasingowej. Ponieważ zapewniamy kompleksowe wsparcie, pomożemy Ci również m.in. w załatwieniu formalności. Już dziś skontaktuj się z nami i zacznij rozwijać swoje gospodarstwo!

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem