Leasing

Promesa leasingowa – czym jest i jak ją otrzymać?

Promesa leasingowa – czym jest i jak ją otrzymać? Promesa leasingowa – czym jest i jak ją otrzymać?


Coraz więcej firm wybiera leasingowanie środków trwałych m.in. z racji wygodnego procesu ubiegania się o tego typu finansowanie. Formalności są zwykle ograniczone do minimum, a sama procedura wnioskowania jest prosta i szybka. Jednak czasem zdarza się, że warunkiem podpisania umowy leasingowej będzie uzyskanie tzw. promesy. Sprawdź już teraz, czym ona jest i jak ją uzyskać! Skorzystaj z podpowiedzi specjalistów portalu leasingujesz.pl, na którym czeka na Ciebie prosta w obsłudze porównywarka leasingu.


Czym dokładnie jest promesa leasingowa?

Samo pojęcie promesy określa złożenie obietnicy – to dokument przyrzeczenia, w którym obiecuje się wykonanie konkretnej czynności. Może to być także zagwarantowanie spełnienia określonego świadczenia finansowego. Z tego typu oświadczeniem czasem spotykają się osoby korzystające z bankowych produktów kredytowych.


W przypadku leasingu dokumentem tym jest tzw. promesa leasingowa, będąca potwierdzeniem pewnych ustaleń na linii leasingodawca–leasingobiorca. Pierwsza ze stron deklaruje w niej zawarcie umowy z wnioskującym o finansowanie, jeśli obieca on w przyszłości spełnić określone warunki.


Do czego się ją wykorzystuje? Dobrym tego przykładem jest leasingowanie floty samochodów. Planujący taką inwestycję przedsiębiorca, najpierw składa wniosek o przyznanie leasingu. Jeśli będzie on rozpatrzony pozytywnie, leasingodawca wystawia tzw. promesę rezerwacyjną, ważną przez 60 dni. Dzięki niej leasingobiorca ma pewność, że w tym okresie na pewno otrzyma finansowanie. Może spokojnie wybrać samochody, bez tracenia czasu na dodatkowe formalności związane z odmową podpisania umowy.


Zastanawiasz się, jak uzyskać promesę leasingową? Wystarczy, że złożysz wniosek i kilka dokumentów.


Jak uzyskać taki dokument?


Najprostsza metoda polega na złożeniu leasingodawcy wniosku, do którego należy dołączyć:

  • informacje o przedmiocie leasingu,

  • dane dokumentujące sytuację finansową wnioskodawcy,

  • opis prowadzonego przedsiębiorstwa oraz projektów, którymi się ono zajmuje.


Niektórzy leasingodawcy pobierają z tego tytułu dodatkowe opłaty. Może to być np. z góry określona suma pieniędzy.


Zainteresowała Cię promesa leasingowa? Dodatkowe szczegóły dotyczące tego, jak uzyskać ten dokument, mogą Ci przedstawić specjaliści leasingujesz.pl – skontaktuj się z nami! Pamiętaj, że na naszej stronie jest dostępna ankieta leasingowa. Dzięki niej wybierzesz leasing idealnie dopasowany do swoich potrzeb!




Co musi zawierać promesa leasingowa?

Choć nie ma żadnego, z góry narzuconego wzoru promesy leasingowej, dokument ten zawsze powinien mieć formę pisemną. Musi się w nim znaleźć:

  • opis obu stron przyszłej umowy leasingu,

  • informacja o leasingowanym środku trwałym,

  • wykaz warunków niezbędnych do uruchomienia finansowania.


Promesa leasingowa a dotacje unijne

W przypadku usług leasingodawców, z dokumentem tym mamy do czynienia głównie wtedy, gdy leasingobiorca chce skorzystać z dotacji UE. Pieniądze z leasingu lub pożyczki leasingowej można wykorzystać do sfinansowania konkretnego projektu. W takiej sytuacji właściwe ministerstwo, rozdzielające fundusze unijne, wymaga dokumentu przyrzeczenia.


Zgodnie z procedurami należy:

  • spisać promesę leasingową, którą leasingodawca musi przesłać do właściwej jednostki publicznej,

  • podpisać umowę leasingu – koniecznie dopiero po złożeniu wniosku w jednostce publicznej.


Jeśli chcesz uzyskać finansowanie, skorzystaj z porównywarki/kalkulatora lub skontaktuj się z leasingujesz.pl. Znajdziemy korzystne oferty, pomożemy Ci w podjęciu decyzji i zapewnimy kompleksowe wsparcie.


Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy Cię do kontaktu już dziś!

Więcej szczegółów dotyczących dokumentu przyrzeczenia, dotacji UE oraz leasingu, znajdziesz w naszej Bazie Wiedzy. Zachęcamy także do kontaktu z pracownikami leasingujesz.pl. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przedstawimy korzystne oferty finansowania. Aby szybko uzyskać wsparcie, już dziś skorzystaj z widocznej na stronie ankiety leasingowej!

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem