Pożyczka

Przedmiot leasingu – podstawowe informacje

Przedmiot leasingu – podstawowe informacje Przedmiot leasingu – podstawowe informacje

Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z leasingu aby realizować inwestycje ważne dla rozwoju biznesu. To doskonała alternatywa dla drogich i coraz trudniej dostępnych kredytów bankowych. Czy wiesz, że w roku 2019 leasingodawcy wydali na aktywa ponad 77 miliardów złotych? Łączna wartość portfela tych firm wzrosła aż o 9,4% w stosunku do roku poprzedniego i przekroczyła poziom 160 mld zł. To korzystne rozwiązanie m.in. z racji dużych oszczędności podatkowych, jednak czego konkretnie może dotyczyć to finansowanie? Sprawdź już teraz co może być przedmiotem umowy leasingu i jak znaleźć najlepszą ofertę!

Co możesz sfinansować poprzez leasing?

Korzystając z oferty leasingodawców możesz sfinansować np. zakup samochodów, maszyn przemysłowych, budowlanych, urządzeń, sprzętu IT i wiele innych środków trwałych. Biorąc pod uwagę przepisy, przedmiot umowy leasingu może stanowić praktycznie dowolna rzecz.

W Polsce finansowanie to w większości dotyczy ruchomości, środków trwałych. Jak pokazują statystyki, w roku 2019 nieruchomości stanowiły niewiele ponad 1% portfela leasingodawców. Odstępstwem od tej reguły jest leasingowanie oprogramowania komputerowego, które ma wartość niematerialną. W tym konkretnym przypadku umowa leasingu będzie dotyczyła licencji na jego użytkowanie. Jej podpisanie zazwyczaj wiąże się z koniecznością uzyskania zgody producenta programu.


Większość firm leasingowych ma określone specjalizacje

Jeśli jesteś zainteresowany leasingiem pamiętaj, że firmy oferujące ten rodzaj finansowania często mają określone specjalizacje. Dotyczy to w szczególności ruchomości wykonywanych na indywidualne zamówienie, jak i tych niepopularnych – np. specjalistycznych maszyn przemysłowych. O ile większość leasingodawców chętnie sfinansuje np. samochody, tak przy rzeczach nietypowych mogą pojawić się pewne trudności.

Właśnie dlatego polecamy korzystanie z usług naszego serwisu – specjalizującego się w tej formie finansowania. Znajdziemy korzystny leasing dla każdego przedmiotu, dopasowując ofertę do potrzeb leasingobiorcy.


Umowa leasingu na rzeczy ruchome

Biorąc pod uwagę ruchomości jako przedmiot leasingu, największą popularnością cieszą się w Polsce:

  • samochody osobowe oraz auta dostawcze o masie do 3,5 tony,

  • pojazdy transportu ciężkiego, w tym głównie ciągniki siodłowe oraz naczepy,

  • maszyny

  • sprzęt IT i wyposażenie biur – m.in. komputery wraz z oprogramowaniem, serwery czy drukarki.

W roku 2019 aż 45% wszystkich podpisanych umów na leasing dotyczyło samochodów o masie poniżej 3500 kg, a ponad 23% powyżej 3,5 tony. Jednak leasingodawcy finansują także wiele innych rzeczy, w tym:

  • specjalistyczne maszyny budowlane,

  • pojazdy rolnicze,

  • profesjonalny sprzęt audio do studia nagraniowego,

  • wyposażenie do salonów kosmetycznych

i wiele więcej. Jeśli chcesz podpisać umowę leasingu na zakup mniej popularnych rzeczy powinieneś dobrze zweryfikować sytuację rynkową. Leasingodawcy, którzy się specjalizują w interesujących Cię przedmiotach na pewno przedstawią atrakcyjną ofertę.

Wybierz specjalistów z danej dziedziny

Jeśli chcesz znaleźć korzystny leasing pozwalający sfinansować ważne dla firmy inwestycje, zdaj się na pomoc fachowców. Skorzystaj z usług firm zatrudniających pracowników doskonale zorientowanych w różnych obszarach tego typu finansowania. Zależnie od przedmiotu leasingu kompetentna osoba przeanalizuje rynek i przygotuje szereg propozycji.

Zapraszamy do kontaktu!

Jak widzisz przedmiotem leasingu może być praktycznie każda ruchomość. Co ważne gdy korzystasz z tej opcji zdolność kredytowa Twojego przedsiębiorstwa pozostaje na niezmienionym poziomie. Podpisując umowę z firmą leasingową możesz jednocześnie starać się o kredyt w banku – np. na zakup nieruchomości.

Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w poszukiwaniu korzystnej umowy leasingu? W takim razie zapraszamy do kontaktu – już dziś wypełnij formularz dostępny na stronie leasingujesz.pl. Wskaż interesujący Cię przedmiot, a nasi specjaliści zajmą się przygotowaniem zestawienia ofert. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży i pomożemy Ci w znalezieniu najlepszego finansowania dla Twojej inwestycji.

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem