Leasing

Rusztowania budowlane – czy można je leasingować? Dowiedz się więcej!

Rusztowania budowlane – czy można je leasingować? Dowiedz się więcej! Rusztowania budowlane – czy można je leasingować? Dowiedz się więcej!

Praca na wysokości, np. związana z remontem budynku, często wiąże się z koniecznością rozstawienia rusztowania. W efekcie zalicza się je do podstawowego wyposażenia wielu firm działających w branży budowlanej. Ułatwia wykonywanie różnych zadań, ale niestety jest drogie. Zastanawiasz się, jak sfinansować jego zakup bez nadmiernego obciążania budżetu przedsiębiorstwa? Postaw na leasing, który sprawdzi się także wtedy, gdy chcesz zainwestować w szalunki! Skorzystaj z podpowiedzi naszych ekspertów i sprawdź, kto oraz na jakich warunkach może leasingować te środki trwałe.


Leasing – atrakcyjna forma finansowania dla branży budowlanej?

Firmy działające w szeroko pojętej branży budowlanej muszą nieustannie w siebie inwestować. Technologie cały czas ewoluują, zmieniają się przepisy związane z bezpieczeństwem pracy, a do tego rosną wymagania klientów. Najpoważniejszym wydatkiem jest zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń. Sprawia to, że wielu przedsiębiorców wybiera opcję ich leasingowania. To atrakcyjne rozwiązanie i, co ważne, leasing może dotyczyć także rusztowań i szalunków.

Chcesz przekonać się, czy będzie to opłacalne również dla Ciebie? Zajrzyj na leasingujesz.pl i użyj kalkulatora leasingowego, czyli porównywarki ofert leasingodawców. Poznaj koszty tego finansowania oraz skontaktuj się z naszymi pracownikami. Zespół specjalistów zapewni Ci wsparcie w jego wyborze i załatwieniu formalności.


Kto i na jakich warunkach może leasingować rusztowania?

Jeśli tylko jesteś przedsiębiorcą, będziesz mógł wnioskować o leasing. Rusztowania i szalunki może leasingować każda osoba prowadząca działalność związaną z branżą budowlaną. Warunki, na jakich udzielane jest to finansowanie, zależą od oferty konkretnego leasingodawcy.


Zwykle będziesz mógł liczyć na:

  • uproszczoną procedurę wnioskowania, jeśli wartość przedmiotu umowy jest poniżej 500 000 zł,

  • zerowy czynsz inicjalny – maksymalnie wynosi do 45%,

  • okres finansowania nawet do 60 miesięcy,

  • raty sezonowe – doskonała opcja dla firm, które intensywnie działają tylko przez określoną część roku,

  • możliwość zakupu rusztowań lub szalunków budowanych za granicą i rozliczania się w EUR.


Chcesz dokładnie sprawdzić, z jakimi warunkami będzie wiązał się leasing w Twoim przypadku? Kalkulator na naszej stronie leasingujesz.pl, dostarczy Ci takich informacji. Skorzystaj z porównywarki i wsparcia naszych specjalistów.
Rodzaje rusztowań podlegające leasingowi

Jeśli zdecydujesz się wziąć rusztowania w leasing, sfinansujesz zakup każdego ich rodzaju.


Oznacza to, że umowa leasingowa może dotyczyć m.in. modeli:

  • ramowych, czyli elewacyjnych, do których zalicza się np. bardzo popularne konstrukcje „warszawskie”,

  • modułowych,

  • przejezdnych, powszechnie określane mianem ruchomych,

  • rurkowo-złączkowych – klasyczne rozwiązanie niesystemowe, które świetnie sprawdza się podczas pracy na budynkach o nietypowej bryle.


Do tego poprzez leasing sfinansujesz również szalunki budowlane. Więcej informacji na ten temat udzielą Ci specjaliści, z naszego portalu leasingujesz.pl. Pamiętaj, że na stronie czeka na Ciebie kalkulator. Skorzystaj z porównywarki leasingowej i już dziś poznaj najlepsze oferty leasingodawców!


Co jeszcze warto wiedzieć o leasingu rusztowań?

Jeszcze przed złożeniem wniosku o finansowanie, musisz zdecydować się na jego konkretną formę. Do wyboru masz leasing operacyjny lub finansowy, a do tego pożyczkę leasingową. Co będzie lepsze? Wiele informacji na ten temat znajdziesz w Bazie Wiedzy na naszym portalu.

Oprócz tego powinieneś wiedzieć, że masz prawo wybrać dostawcę przedmiotu umowy, np. rusztowań, oraz sposobu ich przekazania.


Szalunki budowlane także można leasingować

Choć w tym artykule skupialiśmy się głównie na rusztowaniach, pamiętaj, że szalunki budowlane są leasingowane na podobnych zasadach. Możesz przekonać się o tym już teraz, wypełniając ankietę leasingową na naszej stronie. To porównywarka leasingu, kalkulator, dzięki któremu poznasz koszty finansowania oraz warunki, na jakich jest udzielane.


Leasingujesz.pl – sprawdzony partner w biznesie

Skorzystanie z tego finansowania pozwoli Ci rozwijać firmę z branży budowlanej bez nadmiernego obciążania jej budżetu. Będzie tak, jeśli tylko postawisz na dopasowany do potrzeb leasing rusztowań czy szalunków. Możemy zapewnić kompleksowe wsparcie w jego poszukiwaniu, stając się Twoich sprawdzonym partnerem w biznesie! Skorzystaj z kalkulatora, porównywarki leasingowej na leasingujesz.pl lub od razu skontaktuj się z nami.

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem