Pożyczka

Ubezpieczenie GAP – poznaj wszystkie jego zalety

Ubezpieczenie GAP – poznaj wszystkie jego zalety Ubezpieczenie GAP – poznaj wszystkie jego zalety

Przedsiębiorcy planujący kupić nowy samochód, często stawiają na leasing. Jest to korzystna forma finansowania, m.in. z racji dużych ulg podatkowych. Też jesteś nią zainteresowany? W takim razie powinieneś dobrze się zabezpieczyć. W okresie obowiązywania umowy leasingowej może dojść do kradzieży pojazdu lub wypadku i szkody całkowitej. Najlepiej postaw na ubezpieczenie GAP! Sprawdź, czym jest i jakie są jego zalety.

 

Czym dokładnie jest ubezpieczenie GAP?

Aby wyjaśnić, czym jest polisa GAP, warto najpierw opisać ryzyko, jakie wiąże się z leasingowaniem samochodu. Nowe pojazdy szybko tracą na wartości, statystycznie już po 3 latach ich wartość rynkowa jest niższa nawet o 50%. Oczywiście biorąc je w leasing, masz pełne ubezpieczenie dla wszystkich pojazdów, w tym AutoCasco. Gdy w okresie obowiązywania umowy leasingowej auto zostanie skradzione lub dojdzie do szkody całkowitej, otrzymasz pieniądze z AC.

Jednak ubezpieczalnia wypłaci równowartość samochodu, ale biorąc pod uwagę jego cenę rynkową w dniu, w którym doszło do zdarzenia. Co to oznacza dla leasingobiorcy? Zobowiązania względem leasingodawcy mogą okazać się wyższe niż suma odszkodowania. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi ubezpieczenie GAP. Jego skrót pochodzi od angielskich słów „Guaranteed Asset Protection”, które oznaczają ochronę przed stratą finansową. Mając je, ubezpieczyciel zrekompensuje Ci stratę wynikającą z różnicy pomiędzy zobowiązaniem związanym z umową leasingową a odszkodowaniem z AC.

Chcesz sprawdzić, ile kosztuje taka polisa? Skontaktuj się ze specjalistami Leasingujesz.pl! Pomożemy Ci w znalezieniu taniego ubezpieczenia. Na stronie czeka na Ciebie również porównywarka leasingu. To specjalny kalkulator, dzięki któremu znajdziesz najlepszą ofertę finansowania zakupu auta.

 

W jakich sytuacjach można z niego skorzystać?

Jeśli planujesz leasingować samochód i wykupisz ubezpieczenie GAP, zyskasz ochronę w sytuacji wystąpienia szkody całkowitej.

 

Oznacza to, że otrzymasz odszkodowanie m.in., gdy pojazd:

  • zostanie skradziony,

  • ulegnie spaleniu,

  • będzie przeznaczony do kasacji po wypadku.

 

Co ważne, polisa ta jest dostępna w każdym rodzaju leasingu, zarówno finansowym, jak i operacyjnym. Mogą z niej skorzystać również kredytobiorcy. Pamiętaj, że w znalezieniu dobrego finansowania zakupu auta pomoże Ci nasz kalkulator – skorzystaj z porównywarki i wsparcia specjalistów z branży!


Podział ubezpieczeń GAP

Zdecydowałeś się dokupić do umowy leasingowej ubezpieczenie od straty finansowej? To bardzo dobra decyzja, ale zanim to zrobisz, będziesz musiał wybrać jego rodzaj.

 

Ubezpieczyciele oferują bowiem GAP:

  • fakturowy – odszkodowanie stanowi różnicę pomiędzy ceną auta w dniu zakupu, a jego wartością tuż przed wystąpieniem szkody,

  • indeksowy – firma ubezpieczeniowa wypłaci określony procent ceny rynkowej samochodu,

  • finansowy – w tym przypadku otrzymasz różnicę pomiędzy wysokością zobowiązania wobec leasingodawcy a wartością rynkową pojazdu.

 

Potrzebujesz wsparcia w tym zakresie? Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci także wybrać najlepszy leasing – na stronie czeka kalkulator, czyli porównywarka ofert.

 

Główne zalety takiego ubezpieczenia dla leasingobiorców

Jeśli wciąż brak Ci pewności, czy warto dokupić ubezpieczenie GAP do leasingu samochodu, przedstawiamy kilka zalet tego rozwiązania.

 

Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • zabezpieczenie finansowe przed szybką utratą wartości auta,

  • możliwość wykorzystania odszkodowania z polisy do spłacenia leasingodawcy,

  • ochronę leasingowanych pojazdów poruszających się zarówno po Polsce, jak i krajach Europy.

 

Potrzebne dokumenty

Jest jeszcze jedna zaleta ubezpieczeń GAP – to proste formalności. Liczba niezbędnych dokumentów jest ograniczona do minimum zarówno w przypadku podpisywania umowy, jak i zgłaszania szkody. Wszystko zależy oczywiście od wymagań konkretnego ubezpieczyciela.

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

Leasingodawcy zawsze oferują klientom możliwość dokupienia polisy chroniącej przed stratą finansową. Jednak zanim zdecydujesz się na taką opcję, dokładnie prześwietl rynek. Często ceny ubezpieczeń w firmach udzielających leasingu na samochód są sztucznie zawyżane! Jeśli szukasz taniego GAP, zgłoś się do nas! Specjaliści z Leasingujesz.pl wyszukają dla Ciebie atrakcyjne oferty. Skorzystaj także z kalkulatora, porównywarki leasingowej, by móc wybrać najlepszą opcję finansowania zakupu auta!

Chcesz wziąć leasing? Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!

Porównaj oferty Chat z konsultantem